Wenger obdivuje oddanost Alexe Fergusona

Arsene Wenger okomentoval oddanost Alexe Fergusona Manchesteru United.

Uznávaný skotský taktik odkoučuje o víkendu v zápase proti Evertonu svůj jubilejní sedmistý zápas v anglické Premier League.

Osmašedesátiletý trenér je na Old Trafford už od roku 1986. Manchester United vedl v každém utkání Premier League od jejího založení v roce 1992. Od roku 1996, kdy Wenger dorazil do Anglie, se z těchto dvou stala nelítostná dvojice. V posledních sezónách se vztah těchto dvou koučů zlepšil. Vypadá to, že v posledních letech převládá vzájemný respekt nad myšlenkovými hrami, které byly dříve běžné.

V rozhovoru s novináři před zápasem s Boltonem Wenger pochválil svého kolegu a zavtipkoval, že by potenciálně mohl ve své budoucnosti dosáhnout stejného milníku.   

“Zaprvé mu musím pogratulovat. To, čeho dosáhl, je něco fantastického. To znamená 700 nocí beze spánku před zápasem a někdy i po zápase.“

“To jen ukazuje, jak obrovský úspěch to je. Zaslouží si velké uznání za to, jak dlouho vydržel na nejvyšší úrovni. Na to je potřeba opravdu velká kvalita a obzvláště velká oddanost své práci.“

“Já jsem od této mety ještě docela daleko. Snažil jsem se dnes trochu počítat a mám před sebou taky ještě pár zápasů.“

/sport.co.uk/