Wenger po Bournemouthu

 

o tom, zda je výsledek velkým zklamáním, ještě když se tým ujal vedení…

Ano, přesně. Udělali jsme chyby, které ani nebyly vynuceny kvalitou Bournemouthu, ale proto, že jsme udělali špatná rozhodnutí. Kolem a kolem je to velmi frustrující, je s podivem, že jsme skončili jako poražení. Nevím, jak se to stalo. Přísně řečeno bych řekl, že jsme odevzdali tři body našimi chybami. Nebylo to přístupem, ten byl v pořádku. Hráči byli soustředění. A objektivně jsme si nevytvořili dostatek šancí ke skórování.

zda jej znervózňují více defenzivní chyby nebo nedostatek kreativity…

Obojí stejně. Řekl bych, že co se týče kreativity, jsme nebyli dostatečně přesní. Jsem překvapen tím, kolik chyb jsme dnes udělali. Je to velmi neobvyklé a těžké vysvětlit.

o tom, co tým musí udělat, aby se věci zlepšily…

Myslím, že musíme odevzdat a dostat ze sebe více a potřebujeme návrat zkušených obránců. Udělali jsme mnoho naivních chyb. To je urgentní, stejně tak jako posílení ofenzivní síly. Aktuálně máme hodně držení míče, ale netvoříme si dostatek šancí v útočné třetině.

o Alexisovi…

Je tak trochu v pohotovostním režimu, je možné, že odejde, a taky je možné, že neodejde. Nevím, jak se situace vyvine. Proto je to pro něj hodně obtížné. Je v situaci, kdy neví, co s ním bude. Proto jsem se rozhodl nenasadit jej, protože mohl přestoupit klidně dnes nebo nemusel. O všem se rozhodne v příštích 48 hodinách.

o případných posilách…

Nemůžeme nechat odejít hráče a neposílit náš tým. Dnes jsme toho mohli být svědky. Je zaprvé důležité, aby se uzdravili defenzivní hráči a zároveň jsme posílili naši ofenzívu.

o tom, zda by tomu tak mohlo být brzy…

Je těžké říct, zda tomu tak bude brzy či ne, ale musí se tak stát.

o tom, zda Lacazettemu schází sebevědomí…

Je to nevyhnutelné, pokud nestřílíte branky.

o tom, zda je znepokojen týmovým duchem…

Nejsem znepokojen týmovým duchem, jsem znepokojen ohledně toho, že když je to důležité, nejsme dostatečně nebezpeční, nejsme dostatečně pevní vzadu. Kde je to potřeba, je ve vašem vápně a v útočné třetině, dnes jsme nebyli dostatečně nebezpeční.

/Arsenal.com/