Wenger po vítězném zápase s Crystal Palace

Díky prvnímu vítězství v roce 2018 se mohl Wenger po dlouhé době na tiskové konferenci tvářit spokojeně. Crystal Palace podlehlo Kanonýrům na Emirates Stadium 4-1 a Arsenal si tak po delší pauze připsal do tabulky 3 body.

Náš Boss odpovídal…

na zápas…
Myslím, že jsme začali dobře, hráli jsme skvěle a způsobem, jakým hrát chceme, víme, že tak hrát můžeme, když se všichni soustředí na zápas a jsou ve formě. Celkově jsme předvedli velmi přesvědčivý první poločas. Druhý poločas byl také kvalitní, ale je to tak trochu součást lidské povahy, že v druhém poločase trochu polevíte. Bylo to ale přesvědčivé vítězství.

o výkonu v druhém poločasu…
Crystal Palace v druhém poločase dobře odpovědělo na vývoj zápasu. Dali nám méně prostoru, byli agresivní. Trochu jsme ubrali na pohybu a byli méně kreativní.

zda je Monreal v pořádku…
Ano. Dostal kopanec do zadní strany stehna. Bylo to preventivní opatření.

zda byl v pokušení postavit do zápasu Alexise…
Ano.

proč tak neudělal…
Nenasadil jsem jej, protože stále visí otazník nad jeho přestupem do Manchesteru United. Nemůže cestovat na sever a zároveň hrát zápas. To jde docela těžko. Proto jsem se rozhodl jej ze zápasu vynechat.

zda to znamená, že je na severu…
Nechte mě přemýšlet… ano.

zda k dohodě dojde dnes, zítra nebo později v příštím týdnu…
Očekávám, že se to stane, možná. Nemohu to ale teď oznámit. Rozhodne se to v následujících 48 hodinách, ať tak či onak. Když jde o takovéto záležitosti, nemůžete říct, že se to opravdu stane, dokud to není podepsáno. Díky tomu, že se vše dostane hned na veřejnost, je dnes vyjednávání mnohem delší a nervóznější. Nemůžu říct, že se to stane nebo nestane. Pokud byste si chtěli vsadit… může se to stát.

zda je přichod Mkhitaryana do Arsenalu součástí dohody…
Jeden přestup se uskuteční pouze tehdy, pokud se uskuteční i ten druhý. I proto se jednání prodlužuje, musí se to zkoordinovat a rychlost postupu při vyjednávání se musí oboustranně přizpůsobit.

zda je těžké ztratit dalšího hráče ve prospěch ManU…
Podívejte, těžké je to, že vůbec poprvé ztratíme hráče během ledna, ztratíme jednoho velmi důležitého hráče. Je to poprvé, takže nás to rozrušilo více než obvykle. To období nejistoty bylo náročné. Jedno je ale jisté, tým se dokázal připravit, byl soustředěný a dobře odpověděl. Pro nás to neznamená pouze ztrátu hráče světových kvalit, ale také toto nejisté období způsobilo, že v šatně byla zvláštní nálada. Proto je přestupové období během sezóny tak složité.

o spekulacích ohledně nabídky na Aubameyanga a zda to bude komentovat…
Ne. Toto nebudu komentovat.

zda se zdráhá komentovat situaci ohledně Aubameyanga po reakci Michaela Zorca z Borussie…
Nevím, co jsem řekl? Řekl jsem, že se nic neděje a víc nemůžu dodat. Takže jsem docela překvapen. Spíše mi to připadá jako taktická reakce, víc než cokoliv jiného, neřekl jsem totiž nic. Řekl jsem, že o tom nic nevím.

zda by mohl do Borussie odejít Olivier Giroud…
Nejsme s Borussií blízko žádné dohody. Nic.

na to, že Borussie zveřejnila, že jednání s Aubameyangem jsou v plném proudu…
Za svá prohlášení jsou zodpovědní pouze oni, víte. Nemohu zodpovídat za to, co prohlásili. Pokud ale někoho podepíšeme, hned to ohlásíme. Dnes jsem napůl ohlásil Sancheze a Mkhitaryana, protože se to s velkou pravděpodobností stane. Žádná další dohoda zatím není blízko podpisu.

/arsenal.com/