Wenger po zápase – Remíza je spravodlivá

Arsenal si po vydretej remíze udržal prvé miesto v tabuľke. Wenger hovoril najmä o Wilsherovi.

O tom, či je spokojný s bodom

Spokojný? Určite nie, pretože som chcel výhru. Ak sa ma však spýtate, či vzhľadom na celý zápas je remíza spravodlivá, poviem, že áno. Prečo? Pretože sme do polčasu prehrávali 1-0 a hneď po výmene strán mohol Anelka skórovať. A to by bola ťažká situácia. Odvtedy však cítim jemnú trpkosť, pretože sme vyrovnali a v poslednej polhodine mohli sme pridať aj druhý gól. Ukázali sme tímového ducha a až do konca sme sa snažili strhnúť misku váh na našu stranu. Ale aj súper hral dobre. Majú niektorých hráčov, ktorí sú nebojácni v súbojoch jeden na jedného a preto nám hrozili rýchlymi protiútokmi. Rovnako dobre bránili. West Brom dokázal, že víťazstvo s ManWhoo bolo zásluhou ich dynamickej činnosti a širokého kádra. Pozrime sa dnes – nehral Anichebe a Lond s Morrisonom sedeli na lavičke. Dorrans tiež nehral, takže môžete vidieť, že majú množstvo kvalitných hráčov.

O preukázaní húževnatosti za stavu 0-1

Vyžaduje si to značnú mieru húževnatosti, pretože nám nedali množstvo priestoru. Boli dobre organizovaní, preto sme museli nájsť iný spôsob, ako skórovať.

O Wilsherovom góle, prvom od novembra 2010

Aspoň, že tak, pretože prvý polčas bol pre neho veľmi ťažký. Bol niekoľkokrát faulovaný, ale ukázal charakter a bojoval až do konca. Je dobré, že bol odmenený.

O množstve faulov na Wilshera

Veľakrát ho sotili. Nemyslím si, že by tam boli na neho nejaké zákerné fauly, ale bol odtláčaný a nepískalo sa to. V druhom polčase rozdal niekoľko gólových prihrávok. Vskutku odohral veľmi dobrý druhý polčas.

O rozhovore s Wilsherom pred zápasom (ohľadom cigarety)

Nerozprávali sme sa. Je to poctivý chlapec a vie sám, ak urobí chybu. V dnešnej dobe musia byť hráči určite viac opatrní. Kedysi by im to prešlo, ale také sú zákony moderného futbalu. Musia sa s tým vysporiadať a myslím si, že Jack sa učí veľmi rýchlo. Čo je najdôležitejšie pre neho a pre nás – odpoveďou bol jeho dnešný výkon na ihrisku.

O Wilsherovej streleckej efektivite

Nemyslím si, že niekedy bude top strelcom. Je to typ hráča, ktorý pripravuje šance na gól iným. V našej práci je to jednoduché. Musíme mať hráčov, ktorí gól dajú a hráčov takých, ktorí góly pripravia. VIac by som ho zaradil práce do druhej kategórie. Ale samozrejme, aj od týchto hráčov chceme pár gólov. A dnes ho dal. Nezabúdajme, že podobný problém sme mali prednedávnom s Ramseym. A dnes skóruje úplne prirodzene.

O repre prestávke, poočas ktorej sme na čele ligy

Cítil som to tak, že by dnes nebolo dobré prehrať. Po mentálnej stránke je dôležité zostať na čele tabuľky – po dvoch zápasoch vonku za sebou.

O slabej lavičke, bez Chamberlaina a Cazorlu

Už sme prehrali zápasy na cudzom trávniku aj s našimi všetkými najlepšími hráčmi. Preto ich chcete logicky mať k dispozícii. Nemôžem sa však sťažovať, pretože dnes sme mali Rosického, Gnabryho, ktorý skóroval minulý týždeň. Na lavičke bol aj Bendtner, Vermaelen, Monreal – kvalitní hráči.