Wenger po zápase s M´boro

Arséne odpovedal na otázky novinárov

O celkovém výkonu…

Byl to koukatelný fotbal, ale za stavu 2:0 jste mohli vidět, že vidina zápasu v Lize Mistrů se dostává hráčům do mysli. Celkově to byl dobrý zápas proti Boro, které hrálo velmi pozitivně. Dominovali jsme a předvedli jsme několik výborných přihrávek a kombinací. První gól byl naprosto brilantní a mohli jste si všimnout, že jsme si užívali naši hru. Boro mělo příležitost vrátit se do zápasu, ale bývalý hráč Arsenalu Jeremie Aliadiere nebyl úspěšný.

O důležité roli Cesca v dnešním vítězném zápase…
Každý zápas je lepší a lepší. Byl mimo tři měsíce a jak víte, nikdo se nevrátí v nejlepší formě. Ale nyní se do ní dostává každým zápasem. Každý hráč hrající na postu útočného a tvořivého záložníka chce dávat góly. To se mu přihodilo a je to pro něj velice důležité.

O souboji Fabregase se Stewartem Downingem…
Řekl mi, že to bylo koleno a to neslyšíme rádi. Ale poté mi ještě řekl, že kotník je na tom hůř. Rozhodčí viděl Downinga hrát balon, což potvrdil i sám Stewart Downing. Ale on nehrál pouze balon. Je těžké posoudit zda to bylo úmyslné.

O hře kapitána v novej úloze…
Obvykle hraje Fabregas hlouběji a Nasri je více vysunut. Chtěl jsem vyzkoušet jak by to mohlo fungovat, kdybych je prohodil. Zkusíme to znovu, jelikož to bylo vcelku přesvědčivé a hráči si rozumněli. Ale je to otevřené. Máme 48 hodin abychom to ještě prošli a pak učiníme rozhodnutí.

O rozhodnutí hrát s s týmem v plné síle…
Je lépe dnes vyhrát než prohrát a pošetřit hráče. Věřím, že dnešní výhra byla nejlepší přípravou. Máme mladý tým a hráči, kteří naberou síly rychle zpět. Je velice důležitě, že jsme zvýšili náskok před pátou Aston Villou. Bylo velice důležité využit této šance. Není ještě úplně rozhodnuto, ale je mezi námi 10 bodů a čekají nás jen 4 kola. Nyní se můžeme více zaměřit na snížení náskoku Chelsea, jelikož s nimi hrajeme doma.
Pokud jedete na Old Trafford bez sebevědomí, potom si děláte věci těžšími. Jedeme tam plni sebevědomí, s touhou a samozřejmě s potěšením. Užíváme si to kam jsme se dostali.

O návštěvě Sira Alexe Fergusona na Emirates Stadiu…
Myslel jsem si, že se přijel podívat na Boro? Ví, že tu máme dobré červené víno. Myslím si, že zná naši hru a hráče velmi dobře a bude to zajímavý zápas mezi týmy, které se snaží tvořit hru. Známe se navzájem velmi dobře, ale hráči vás můžou na hřišti vždycky překvapit. Ale věřím, že oba týmy budou hrát a chtít vyhrát a bude to vzrušující zápas.
(Mluvil jste s ním?) Ano, jsme zde zdvořilí a vítáme lidi.

O rozjezdu Man United v zápase s Tottenhamem…
Tottenham hrál velmi dobře. Popravdě jsem neviděl druhý poločas, ve kterém hráli Spurs velmi dobře.

O nynější obranné formě Manchesteru…
Budeme se striktně držet naší hry, jak to děláme vždy v evropských pohárech, tedy nažit se dávat góly a vyhrát zápas. Důležité je, abych ve středu večer odevzdali maximum. Hrajeme-li naplno můžeme porazit kohokoli. Takže se nechci zaměřovat na slabiny jejich týmu, jelikož mají zkušené hráče. Pokud do toho dáme všechno, je velká šance, že vyhrajeme.

O hráčích vracející se z marodky…
Adebayor už neúplně uzdravil. Stejně tak i Djourou, jehož koleno nebylo na sto procent v pohoě, ale přesto nastoupil. Rozhodneme v úterý či ve středu podle toho jak jeho koleno zareaguje na zátěž. Věřím, že jediný závažný problém, který dnes máme je, že Silvestre má pohmožděné zádové svaly (back spasm). Je tedy nejisté zda bude do středy fit a nastoupí na Old Trafford.

/arsenal.com/