Wenger po zápase s Newcastlem

O radosti a úlevě…

Před zápasem jsme věděli, že musíme vyhrát a že jakýkoliv jiný výsledek nás může stát Ligu Mistrů. Měli jsme pravdu, protože Chelsea a Tottenham vyhráli. Velkou nevýhodou pro nás bylo to, že jsme hráli venku. Jsem také rád, že přístup a odhodlání těchto hráčů bylo odměněno. Pořád věřili, i když jsme v půlce března byli sedm bodů za Tottenhamem.  Věděli, že již není místo pro žádné chyby. Dnešní zápas nebyl pouze proti Newcastle, ale také proti nervům, které občas hrály velkou roli. Cisse měl šanci na začátku, ale nemyslím, že měli nějakou šanci v druhém poločase.  Kontrolovali jsme hru, ale nedokázali jsme ji ukončit vstřelením dalších branek.

O tom, zda hráči splatili důvěru…

Ano a alespoň byli odměněni. Vedl jsem hodně skupin hráčů a tato skupina byla naprosto vynikající. Prokázali kombinaci kvality a přístupu. V moderní době obdivuji jejich chování a koncentraci, kterou ukazovali každý den na tréninku. Měli jsme velké výpadky s Bradfordem, Blackburnem a Bayernem doma. Nemohli jste vidět, že by tým nebyl jednotný. To není jednoduché v moderní hře.

O tom, zda tým překonal mentální překážku…

Věřím, že poslední tři měsíce jsme byli pozoruhodně konzistentní. Vyhráli jsme všechny venkovní zápasy, což je dobrý odrazový můstek do další sezóny. To znamená, že potřebujeme stabilitu a posílit tým, pokud možno. Je hodně týmu s velkým rozpočtem, takže to bude těžké. V dnešním fotbale není tolik talentu jako je v něm peněz.

O tom, co pro Arsenal znamení kvalifikace do Ligy Mistrů…

Pro nás to znamená, že můžeme hrát s nejlepšími týmy v Evropě. Také to znamená, že je snazší přivést nové hráče, když je šance, že budeme hrát Ligu Mistrů. Nezapomínejme, že v ní ještě nejsme. Musíme se kvalifikovat, což je pro nás vždy složité kolo. Alespoň máme šanci.

O tom, jestli bude tento tým příští sezónu konkurenceschopný…

Od prvního února jsme v lize získali nejvíce bodů. Nevěřím, že to byla pouze náhoda, tento tým v průběhu sezóny dozrál. Postrádali jsme důvěru, protože jsme nevyhrávali velké zápasy. Zápas v Bayernu změnil naši venkovní formu.

 

/arsenal.com/