Wenger po zápase so Southamptonom

o výhre…
Pozrite, mali sme trochu pomalší štart a po 20 minútach sme prehrávali 1:0. Vrátili sme sa do zápasu a dobre sme na to zareagovali. V druhom polčase sme dominovali a vytvorili sme si dostatok nebezpečných situácii, ktoré sme nevedeli zakončiť. Pretože sme všetky sily vrhli do útoku, vystavovali sme sa hrozbe protiútokov Southamptonu a nakoniec sme vybojovali penaltu. Uľavilo sa nám. Keď prehráte svoj prvý domáci zápas, nemôžete si dovoliť stratiť ďalšie body v tom ďalšom, pretože to vytvára obavy z domáceho prostredia a to nie je úplne to, čo chceme.

o vyspelosti tímu…
Vyhrali sme s Watfordom a tiež dnes. Vyhrali sme dva zápasy po sebe. Ak sa nám podarí nazbierať ešte niekoľko víťazstiev vrade, určite nám to pomôže hrať sebavedomejšie a plynulejšie, teda tak, ako chceme hrať.

o penaltovom zákroku…
Nevidel som to na videu. V šatni mi povedali, že to mala byť penalta – 100 percentná penalta. Vy ste to už videli? Ja nie. Sľubujem vám, že si to pozriem. Je pre mňa ťažké, vyjadriť sa vám k tomu.