Wenger podporuje Afobeho a Anekeho

Arsenal sice získal pětici zkušených hráčů v posledních dnech letního přestupního okna, ale Arsene Wenger trvá na tom, že bude pokračovat v zařazování mladých hráčů do prvního týmu.
 
Francouzský lodivod už letos pro zápasy prvního týmu povolal hráče jako Francis Coquelin, Emmanuel Frimpong a Ignasi Miquel, a v rozhovoru pro Official Arsenal Magazin, připustil, že další můžou následovat.

Wenger řekl: „Další strategií je dostat do týmu mladé hráče jako Ryo Miyaichi, Chucks Aneke, Benik Afobe, Emmanuel Frimpong a Francis Coquelin.  Chceme je povýšit do prvního týmu a dát jim dobré prostředí pro vývoj. Dalším krokem je dostat do týmu zraněné hráče tak rychle jak to jen půjde.“

Bylo očividné, že Afobe byl na pokraji svého přesunu do prvního týmu, když si zahrál během předseznní přípravy s prvním týmem, ale poté se zranil a toto zranění mu pravděpodobně zabrání i v účasti v úterním zápase Carling Cupu, ale možný postup Anekeho do prvního týmu je více překvapivý, zejména protože se všeobecně čekalo, že nejdříve odejde na hostování aby získal zápasovou praxi s prvním týmem.

Aneke byl v posledním zápase rezervy s Boltonem nasazen do více zatažené pozice než je zvyklý, ale zaujal přerušováním soupeřových útoků a podporování našich útoků. Slibný produkt akademie Hale End by se mohl objevit v úterním zápase na lavičce, kde se k němu nejspíš připojí brankář Emiliano Martinez, který v již zmiňovaném zápase, přestože dostal 3 góly, předvedl několik skvělých zákroků. 

Zdroj: /arsenalyouth/