Wenger: Proč chci přivést Arshavina

Arséne Wenger konečně prozradil, proč chce na Emirates Stadium přivést Andreje Arshavina.

 

 

Manažer Arsenalu chtěl zůstat ohledně svého přestupního cíle tajnůstkářský, to ale ovšem bylo pěkně těžké, vezmeme-li v potaz, že to bylo hlavním tématem všech otázek novinářů na jeho lednových tiskových konferencích.

 

Nicméně, vypadá to, že na rozuzlení této přestupní ságy si nebudeme muset dlouho počkat, přestupní období se uzavírá v pondělí. Zájem Arsenalu o Arshavina už je známou iformací, ale teprve na páteční tiskové konferenci se Wenger rozhodl vysvětlit, proč chce ruského playmakera získat.

 

„Je to typ fotbalisty, který dokáže obejít protihráče v poslední třetině zápasu. Může pro nás být klíčem k úspěchu, jak individuálně, tak i kolektivně.

Je to 27-letý zkušený hráč, a je ve věku, který přesně potřebujeme, protože máme velmi mladý tým. Nebudu moct počítat s Fabreagasem dalších šest až osm týdnů, s Walcottem dalších pět týdnů a s Rosickým dalších osm týdnů.

Ve druhém zápase proti Cardiffu uvidíte naší touhu hrát skvěle v každé soutěži, a jeden špičkový fotbalista navíc by nám mohl hodně pomoct.“

 

/arsenal.com/