AW: Proč nechci přivést defenzivního záložníka

Jakmile se v pondělí uzavře přestupové okno, konečně se dozvíme odpověď na „bájnou“ otázku. Koupili jsme Arshavina?

Než ovšem sága s názvem ´Příjde či nepříjde?´ dospěje do svého konce, někteří fandové Arsenalu přemyšlí, proč je zrovna tento Rus hlavním přestupovým cílem Arséne Wengera.

Koneckonců, v létě Wenger rozhlašoval, že prioritní posty, které chce obsadit jsou středový záložník nebo stoper.

Wenger byl na páteční tiskovce nucen na tuto otázku odpovědět, a všem fanouškům Arsenalu dal rozhodnou odpověď. Francouz trvá na tom, že je těžké sehant k současné hromadě obránců a záložníků kvalitní posilu. Takže to vypadá, že se fanoušci Arsenalu více ´tvrdých hochů´ v sestavě nedočkají.

„Věřím, že máme ve středu hřiště potřebnou kvalitu, protože Abou si vede skvěle a neméně dobře si vede Song. A taky nechápu, proč Denilson nedostává tolik chvály, kolik by měl.

Vzadu máme kvalitní stopery Gallase, Tourého a Djouroua. Hrají v základních sestavách svých reprezentací a najít lepší hráče není lehké.

Souhlasím s tím, že lidé vždy chtějí lepší hráče, ale když hodně klubů potřebuje sehant nové posily jdou se dívat k nám a to znamená, že máme kvalitní hráče. Například Milán si vybral Senderose, je mu 22 a Milán má scouty po celém světě. Proto si myslím, že máme potřebnou kvalitu.

Djourouvi je 21 a myslím si, že to bude skvělý hráč, ale musíme mu dát šanci ukázat se.“

Tak proč jde Wenger po Arshavinovi? „Co je velmi důležité ve velkém klubu, je fakt, že potřebujete kreativní hráče které můžete střídat. Tito hráče se hledají nejhůře.“

/arsenal.com/