Wenger reaguje na dramatické vítězství a na den plný emocí

Zprvu nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo jednat o jinou než normální pozápasovou tiskovou konferenci. Arsene Wenger byl tázán na zápas, který jeho svěřenci právě odehráli, potom se ovšem řeč stočila na zprávy z předešlého týdne.

Na jeho dojmy ze hry..

V prvním poločase West Ham velice dobře bránil, nedostali jsme se téměř do žádné vyložené příležitosti. Měli jsme problém s tím najít plynulost v naší hře. Mně osobně se zápas líbil, protože jsme museli hrát trpělivě, ne bezhlavě létat nahoru a dolů. Řekl jsem svým svěřencům, že pokud vydržíme být disciplinovaní, tak najdeme prostor pro náš styl hry. Hned na začátku druhé půle jsme si vytvořili slušné šance, ale nedokázali jsme je proměnit. Posléze, když hostující celek srovnal na 1:1, jsme neměli zrovna dobrou výchozí pozici. Museli jsme se zvedat po ráně v podobě vyrovnávací branky, ale bez větších problémů se nám to podařilo a po našem druhém gólu už West Ham kapituloval.

Na Vaše rozpoložení a rozpoložení celého týmu..

Jsme profesionálové a soustředíme se na naši práci. Být profesionálem znamená odvádět svou práci i přes určitý vliv emocí. To je to, co dělám celý svůj život. Nebylo to vždy zrovna lehké, to netvrdím. Dle mého je profesionalismus o prioritách. Já stavím svou práci na první místo a bude tomu tak do té doby, dokud tu budu manažerem.

Na fanoušky skandující “One Arsene Wenger“..

Jsem šťastný, když jsou naši fanoušci šťastní a jsem připraven udělat vše pro to, aby v této náladě setrvali i nadále. Během 22 let v klubu jsem se snažil každým svým rozhodnutím přinést klubu úspěch a povznést ho na vyšší úroveň. Snažil jsem se mít vliv na strukturu týmu, na individuální růst a vývoj hráčů a samozřejmě na styl hry a výsledky předváděné na hřišti. Nebylo vždy lehké zkombinovat tyto tři aspekty, ale myslím si, že opouštím klub, který je ve velmi dobrém postavení na všech frontách. Mým cílem vždy bylo udělat vše pro to, aby se mému nástupci v příštích dvaceti letech dařilo ještě lépe, než mně. To je mé přání.

Na to zdal-li má nějaké podmínky pro výběr svého zástupce..

Ne, to v žádném případě. To rozhodnutí nezáleží na mně. Vždycky jsem se řídil heslem, že nejdůležitější věcí ve fotbale je to, aby každý odvedl dobře svou práci. Mou prací je starat se o tým, o výsledky a o přestupy. To je to, co dělám. Nemám v popisu práce jmenovat nového manažera.

/arsenal.com/