Wenger: Robin 2-3 týdny out

 Robin van Persie odjel do Holandska vylečit své další svalové zranění. Arsenalu by měl chybět dva až tři týdny.

Holandský útočník zažívá další promaroděnou sezonu. V říjnu si poranil kolenní vazy v zápase reprezentace a od té doby se objevil v dresu Arsenalu pouze ve třech zápasech (Steaua, Chelski, Sp*rs).

Arséne Wenger lituje, že Robina nominoval na semifinále Carling Cupu proti Spu*s, ve kterém si po 45 minutách stravených na hřišti obnovil svalové problémy.

" Robin v letošní sezoně odehrál pouze osm ligových zápasů. Nemyslíme si, že jeho svalové zranění bude dlouhotrvající problém."

" Možná jsme udělali chybu, když jsme ho nechali hrát v Carling Cupu. Po jeho svalových problémech jsme chtěli trošku uspíšit jeho návrat a nebyli jsme dostatečně opatrní."

" Když hráč cítí, že je po delší pauze připravený nastoupit dostává se pod tlak, protože cítí, že bude schopen znovu hrát. Musím přiznat, že nejsem přesvědčený o správnosti našeho rozhodnutí."

" Robin bude chybět dva až tři týdny. Podstoupí lečbu a rehabilitaci v Holandsku."

" Fotbalový klub není nemocnice. Je vytvořený pro hráče, kteří můžou hrávat a ne pro ty, kteří jsou zranění nebo nemocní. Je to skličující pocit pro zraněné hráče, kteří každý den vidí jak jejich spoluhráči jdou ven a hrají fotbal. Někdy je lepší je poslat na deset dní do jiného prostředí, aby se cítili lépe."

/arsenal.com/