Wenger o Rosickém

rosa_smiling
Arséne Wenger očekává, že Tomáš Rosický bude potřebovat alespoň dva měsíce hraní fotbalu na vrcholové úrovni, aby se dostal do své nejlepší formy.

Český internacionál má po celou dobu působení na severu Londýna velkou smůlu na častá zranění, a za Kanonýry díky nim odehrál poslední zápas 26. ledna 2008 proti Newcastlu v FA Cupu, ve kterém byl ale už po devíti minutách díky zdravotním problémům vystřídán.

Na hřiště za něj nepřišel nikdo jiný, než Brazilec Eduardo, který si o měsíc později přivodil zranění kotníku, a chyběl Arsenalu 10 měsíců. Nicméně, chorvatský internacionál je už ze svého zranění vyléčen, ale Rosický je stále mimo hru vinou poranění jeho podkolenních vazů.

28-letý hráč se ale nicméně přibližuje náratu na hřiště, který by měl proběhnout někdy v průběhu března, ale jeho manažer upozorňuje fanoušky, aby ihned neočekávali od Rosického jeho nejlepší výkony.

„Určitě nenastoupí ani k jednomu utkání proti AS Řím“, potvrdil francouzský manažer na dnešní tiskové konferenci.

„Svůj poslední zápas odehrál před 13 měsíci, takže je velmi obtížné přesně určit, kdy bude schopen podávat své nejlepší výkony.

Na trénincích pracuje velmi tvrdě, a podle mého mu budou stačit dva měsíce na vrcholové úrovni, aby se vrátil do své nejlepší formy.“

/arsenal.com/