Wenger – Thierry bude hrát v USA

 

Od doby, kdy Theirry Henry odešel v roce 2007 z Arsenalu, se mnoho lidí pozastavuje nad tím, jestli se nejlepší střelec v historii klubu vrátí na sever Londýna.

 

„Bezpochyby. Jako akcionář. Jako hráč to pochybuji“, řekl Arséne Wenger.

 

Francouzský útočník nemůže tuto sezónu v Barceloně pokládat za úšpěšnou. Thierry prohrává souboj s Lionelem Messim, Zlatanem Ibrahimovicem, dokonce i s Bojanem Krkicem. A když nesedí na lavičce, hraje na křídle, což mu nikdy nevyhovovalo.

 

Všechno to směřuje k tomu, že Titi opustí metropoli Katalánska, aby ochutnal fotbalový život někde jinde. Je pouze otázka, kde. Někteří mluví o návratu do Premier League, ale Boss, který zná Henryho od dob angažmá v Monacu, soudí, že to bude Major League Soccer.

 

„Určitě pojede na Mundial a potom není vyloučené, že se odpoutá od stresující hry v Evropě. Theirry bude mít v srpnu 33 let, kariéru začínal v 17, to je 16 let na nejvyšší úrovni“.

 

„Myslím, že od příští sezóny bude hrát Henry ve Spojených Státech“, řekl trenér Arsenalu.

 

Do americké League Soccer se rozhodli odejít i další členové bývalého týmu The Invincibles, Fredie Ljunberg hraje v dresu Seattle Sounders a Robert Pires pravděpodobně posílí Philadelphii Union.

 

/arsenal.com/