Wenger: Trofeje pro mě nejsou to nejpodstatnější

Trofeje nejsou jedinou věcí, kterou Arsené Wenger chce se svým týmem vyhrát. Chce získat  srdce a mysl fotbalových fanoušků; a obdiv a respekt fotbalové komunity

Do konce sezóny zbývají dva měsíce a francouz se přibližuje k zisku dvou hlavních trofejí, tedy titulům v Premier League a v Lize Mistrů.

 

Arsené Wenger vysvětlil na čtvrteční tiskové konferenci, proč mu období tří let bez trofeje nepřidělalo moc vrásek. Touží po vítězství, ale po vítězství, které by bylo poctivé.

 

,,Snažím se dělat svojí práci nejlépe jak dovedu.´´, řekl Wenger. ,,Pokuď se mi to nedaří, vždy se najde spousta lidí, kteří mi to sdělí. Ale já se necítím letos více pod tlakem vyhrát nějakou trofej, než v jakkékoli jiné sezóně.

 

Znám hodně lidí, kterým se podařilo vyhrát nějakou trofej, ale já je podle toho vůbec neposuzuji. Můžu vám říct příklady lidí, kteří vyhráli sprint na 100 metrů na olympijských hrách, ale podváděli u toho. Znám mnoho lidí z fotbalové branže, kteří udělali něco podobného. Stačí se jnom podívat do fotbalové historie.

 

Pro mě je důležité dělat věci podctivě, a tak, aby si je mohli lidé užít. Samozřejmě, trofej můžete je něco, co můžete vždy ukázat, ale co po vás zůstane, nejsou trofeje, ale styl hry, který jste předváděli a vaše chování.

 

Vyhrávání trofejí nikdy nemůže být vše´´, pokračuje Wenger. ,,A prostě zničit lidi, jejich snahu, také nikdy nemůže být vše. Nerozumím lidem, kteří mají jako svojí prioritu ničit kariéru někoho jiného(že by mírná narážka na Taylora?). O tom přece život vůbec není. Proč musíte vždy zabít ostatní lidi, aby jste vy sám přežil? Pokuď to i přesto uděláte, někdy se prostě sami sobě začnete hnusit.

 

Je to jako byste mi řekli, že váš styl hry bude skopat všechny moje hráče, aby jste potom na konci roku vyráli titul. Samozřejmě, ve sportu je podstatné vyhrávat trofeje,  ale není to jediná podstatná věc.´´

{mos_fb_discuss:5}