Wenger: Vela potřebuje podařené MS

Podle Arsena Wengera potřebuje Carlos Vela, aby se mu dařilo na mistrovství světa.

Mexického útočníka sužovala minulou sezónu zranění a tak byl schopen nastoupit pouze šestkrát za první tým. Na šampionátu v Jižní Africe nicméně nastoupil v úvodní hře a pravděpodobně bude za Mexiko hrát i dnes večer proti Francii.

Francie má na soupisce čtyři hráče Arsenalu a tři z nich – Bacary Sagna, William Gallas a Abou Diaby nastoupili v bezbrankovém utkání proti Uruguaji minulý týden.

Dnešní utkání skupiny A by se tak mohlo stát druhým zápasem, kde proti sobě nastoupí hráči Arsenalu. Poprvé se tak stalo v zápase Holandska s Dánskem, kde proti sobě hráli Nicklas Bendtner a Robin Van Persie.

Z trenérské perspektivy se Wenger těší na přímé střetnutí Carlose Vely a Bacaryho Sagny. Věří, že turnaj by mohl posílit sebevědomí 21letého Mexičana.


„Potřebuje, aby se mu na mistrovství světa dařilo,“
řekl Wenger. „Měl dobrá přípravná utkání, ale v úvodním utkání mu něco scházelo. Nyní má další šanci ve druhé hře, kde si zahraje proti svému spoluhráči z Arsenalu Sagnovi.“


„Pro mě je velice zajímavé vidět naše hráče v jiném kontextu a když hrají proti sobě, je to pro mě o to víc zajímavé.“

Mezitím Wenger, který v Jižní Africe komentuje pro francouzskou televizi, očekává zlepšení jeho země.


„[Proti Uruguaji] Francie hrála typickou hru, kterou hrají evropské týmy proti jihoamerickým.“
řekl. „Přinutí vás hrát jejich tempo a vy pak máte problém rozhodit jejich postavení, protože mají inteligentní obránce. To samé se stalo v pondělí Itálii.“


/arsenal.com/