Wenger: Výkony obrany ovlivňuje únava

Arséne Wenger se domnívá, že hlavním důvodem toho, že Arsenal ve včerejším utkání obdržel čtyři branky, byla únava.

I přesto si ale Gunners z Anfieldu zásluhou čtyř branek Andreje Aršavina odváži bod za remízu 4-4, ale Wenger musel bohužel třikrát z lavičky bezmocně pozorovat chyby svojí obrany, po nichž Reds vstřelili naprosto zbytečné branky.

V následujících týdnech bude muset Arsenal odehrát velké množství utkání jak v Premier League tak i v Lize Mistrů, a Wenger by proto rád rotoval sestavou, nicméně v případě obranné čtveřice nemá moc na výběr. Mimo hru jsou totiž stále Manuel Almunia, William Gallas, Johan Djourou a Gael Clichy.

„S obranou nejsem ani v nejmenším spokojený, ale řekl bych, že naše obrana odehrála v poslední době velké množství zápasů, a včera byli někteří hráči možná unaveni.

Nemůžeme v sestavě měnit příliš mnoho hráčů, obzvláště pak v obraně. Co se týče útoku, tam máme možností více, to samé se ale bohužel nedá říct o defenzívě.

Samozřejmě přemýšlím o tom, že bych nechal odpočinout nějaké hráče v zápase s Middlesbrough, ale myslím si, že nejlepší způsob, jak se připravit na semifinále Ligy Mistrů, je vyhrávat utkání v Premier League.“

/arsenal.com/