Wenger: vyřazení Nasriho a Walcotta bylo překvapující

I přes předpoklad, že Theo Walcott i Samir Nasri budou součástí svých reprezentací na mistrovství světa, se nakonec ani jeden do finálního výběru nedostal.

Zatímco Walcott se ze širšího výběru neprobojoval do definitivního 23 členného výběru, Nasri nebyl součástí ani provizorního týmu sestaveného trenérem Francie Raymondem Domenechem.

Arsene Wenger neskrýval překvapení, když zjistil, že se ani jeden z ofenzivních záložníků do Afriky nepodívá, ale zároveň svým svěřencům vzkázal, že všichni skvělí hráči musí během své kariéry projít určitým nepříznivým obdobím.


„Je to zklamání, ale doufám, že z toho dokáží vytěžit ještě vyšší motivaci pro svojí budoucí kariéru a přijdou zpět s ještě větším odhodláním dokázat, jak dobří ve skutečnosti jsou,“
řekl Wenger.

O silné psychice…


„To je jediná možnost v naší profesi, i když se hodně zapomíná, že pro tuhle práci musíte být hlavně psychicky silný.“


„Sice není velké kariéry bez nějakého velkého zklamání, ale i tak musím přiznat, že to bylo velké překvapení.“

Wenger byl v kontaktu s oběma hráči od chvíle, kdy se dozvěděli o nezařazení do reprezentačního týmu a přiznává, že to bylo těžké přijmout pro oba hráče i pro něj osobně.


„Samozřejmě to nejdřív bylo ohromné zklamání.“


„A pro mě osobně to bylo v obou případech vysoce překvapující“


„Byl jsem s oběma v kontaktu a nebýt zařazen do finálního výběru, když máte 90 procentní šanci, že v něm budete je opravdu obtížné překousnout .“


/ skysports /