Wenger: Vysoké daně v Británii sníží kvalitu Premier League

Arséne Wenger se domnívá, že zvýšení daní ve Velké Británii bude mít za následek ukončení nadvlády anglických klubů na přestupovém trhu.

Premier League si totiž v posledních letech užívala zlaté časy, protože ty nejlepší kluby byly schopny nabízet svým vytouženým hráčům ty nejatraktivnější podmínky.

Ale kluby v Anglii už nyní začínají doplácet na snížení hodnoty kurzu libry a eura, kancléř Alistair Darling nyní navíc odhalil další velkou ránu pro mužstva z Velké Britanie.

Dříve v tomto týdnu totiž tento politik prohlásil, že dalším z nekonečného množství opatření proti ekonomické krizi bude zdanit ty nejvyšší přijímové vrstvy, tj. ty občany, kteří si vydělávají nad 150,000 liber ročně na 40 až 50%.

Na otázku, zda-li se v poslední době Premier League až přespříliš spoléhala na talenty ze zahraničí, manažer Arsenalu odpověděl: „Nebojte se, tyto časy budou zanedlouho za námi, protože nový daňový systém ve Velké Británii bude znamenat totální kolpas kurzu libry… dominace anglických klubů tak bude brzy u konce.

Kdysi byl kurz 1,45 až 1,60 eur za jednu libru… a vzhledem k tomu, že se tento kurz neustále snižuje, bude to znamenat velký finanční problém pro všechny anglické kluby.“

/skysports/