Wilshere odmítl nabídku z Realu Madrid, prohlásil Wenger

Nejednoho fanouška odchod Jacka Wilshera zabolel. Šestadvacetiletý záložník, který se v červenci stane volným hráčem, však z klubu mohl odejít mnohem dříve. A to ne jen tak někam.

Wilshere za první tým Arsenalu debutoval proti Blackburnu Rovers. V 16 letech a 256 dnech se stal nejmladším hráčem, který kdy v lize za klub nastoupil.

Velkou zásluhu na tom měl Arséne Wenger, který do Angličana vložil velkou důvěru již od začátku. Právě podle Wengera se Wilshera zkraje kariéry snažil získat španělský gigant.

„V roce 2012 odmítl dvě nabídky z Realu Madrid,“ pověděl bývalý manažer Arsenalu pro stanici Bien Sport. A nebál se zajít ještě dále.

„Uplynulou sezónu dokonce dal košem mnohonásobným nabídkám PSG,“ pokračoval Francouz, který stále ještě nezveřejnil, kam povedou jeho další fotbalové kroky. Odchod Wilshera z Arsenalu ho však stále mrzí.

„Je škoda, že musel skončit. Nikdy jsem neviděl tak loajálního hráče, než jakým byl on,“ uzavřel Wenger, jenž tak symbolicky odešel z klubu po konci stejného ročníku jako Wilshere.