Xhaka – musíme si věřit navzájem.

Jako jeden z nejzkušenějších hráčů v kabině, ví Granit Xhaka jak se vypořádat s nepřízní osudu a vyzval všechny v klubu, aby byli jednotní a odpověděli na dvě po sobě jdoucí porážky na úvod sezóny.

Po nedělní porážce s Chelsea odpovídal na dotazy novinářů…

o výkonu…
Velké zklamání. Po dlouhé době jsme měli za zády fanoušky, chtěli jsme jim to nějak vrátit. Myslím, že dnes jste ale mohli vidět, proč je Chelsea jeden z nejlepších týmů v Evropě. Předvádí spoustu dobrých věcí, my si z dnešního zápasu ale také můžeme vzít nějaká pozitiva. Samozřejmě zápas ale musíme analyzovat. Pokaždé když prohrajeme, jsme zklamaní, ale musíme mluvit i o těch dobrých věcech.

o fanoušcích na stadionu…
Samozřejmě je to naprostý rozdíl jestli tady jsou nebo ne. Jak jsem řekl, chtěli jsme jim něco vrátit, ale to se dnes nestalo. Pracujeme, víme, že jim musíme něco dát zpět. Musíme nadále pracovat, musíme si věřit navzájem, jediná cesta, jak z toho ven, je být jednotní s fanoušky, s týmem, hráči, které máme a jsem si jistý, že se z toho co nejdříve dostaneme.

o víře…
Nemyslím si, že sezóna končí po dvou zápasech. Víme, že jsme dva zápasy prohráli, jsme velmi zklamaní, ale čeká nás ještě spousta spousta zápasů. Sezóna nikdy nekončí po dvou, třech nebo čtyřech zápasech. Víme, že musíme dělat věci lépe, ale to brzy přijde a jak jsem řekl, musíme si navzájem věřit, abychom se z toho dostali.

o zkušenostech…
Nemyslím si, že to změní jeden, dva nebo tři hráči. Musíme být jednotní všichni, nezáleží, jak je kdo starý. Jestli si mladý, starý nebo zkušený, v tuto chvíli je klíčové tohle.

o prodloužení jeho smlouvy…
Jsem velmi šťastný, že jsem stále tady. Podepsal jsem novou smlouvu a chci to všem vrátit, hlavně všem zaměstnancům, potom taky našim fanouškům, ví, že odevzdám klubu vše – v každém zápase, v každém tréninku. Takže ano, myslím, že to musíme ukázat brzy i jako tým.

o cílech pro tuto sezónu…
Chceme dosáhnout něčeho velkého, samozřejmě. Po dvou zápasech spousta lidí mluví o tomto týmu a tomto klubu, ale říkám, po dvou nebo třech zápasech není sezóna u konce. Stále je před námi spousta zápasů, víme, že se musíme zlepšit v mnoha věcech a jsem si jistý, že to dokážeme.

o motivaci díky kritice…
Samozřejmě. Druhý způsob je být jednotní. Spousta lidí mluví o klubu a snaží ranit hráče i klub. V tuto chvíli je nejlepší držet pohromadě, pouze tak budeme silnější a získáme i výsledky na hřišti.

/arsenal.com/