Xhaka po sezoně opustí Arsenal

Švýcarský záložník nastupuje u Gunners sedmou sezonu. Ta současná, statisticky jednoznačně nejúspěšnější, je pro 30letého borce v tomto klubu s největší pravděpodobností ta poslední.

Během uplynulých let se k tomu schylovalo několikrát. Naposledy byl o Granita Xhaku velký zájem v AS Řím, José Mourinho však při lanaření neuspěl, Mikel Arteta na poslední chvíli zasáhl.

Podle Fabrizia Romana v září 31letý záložník v klubu po sezoně skončí. Vrátí se do Německa, v Bayeru Leverkusen by měl podepsat čtyřletou smlouvu.

Xhaka má v Arsenalu smlouvu do června příštího roku, jednání ohledně nového kontraktu neproběhla. Klub by za bývalého kapitána měl inkasovat 15 milionů eur.

Podle Chrise Wheatleyho hledá novou výzvu, o svém záměru už měl informovat hlavního trenéra týmu Mikela Artetu.

Rodák z Basileje v profesionální kariéře prošel jen třemi kluby, kromě švýcarského mužstva čtyři sezony hrál za Borussii Mönchengladbach.

V letošní sezoně Premier League nevynechal jediný zápas, na hřišti strávil 88 % možných minut. Zapsal 5 gólů, 7 asistencí, podílel se na 14 % gólů Gunners v tomto ročníku nejvyšší anglické soutěže.