Xhaka s klubem prodloužil smlouvu

Ještě před začátkem prázdnin přišlo další prodloužení smlouvy. Nový dlouhodobý kontrakt podepsal Granit Xhaka. Informaci zveřejnily oficiální stránky.

Pětadvacetiletý záložník v uplynulé sezóně nastoupil do všech zápasů Premier League, pouze jednou se na hřiště podíval z lavičky.

Xhaka za Arsenal dosud odehrál 94 zápasů, hned v úvodním ročníku se podílel na zisku FA Cupu. Momentálně je na Mistrovství světa v Rusku, za Švýcarsko navlékl dres již 61krát.

Granit do klubu přišel před dvěma lety z Borussie Mönchengladbach, které v sezóně 2015/2016 pomohl ke čtvrtému místu v Bundeslize. Dvakrát rovněž německému celku vybojoval kvalifikaci o Ligu mistrů.

„Mám radost, že u nás prodloužil smlouvu. Jedná se o důležitého člena týmu. Navíc je stále mladý, takže se bude moci ještě zlepšovat. Doufám, že se svojí zemí prožije úspěšně MS, vrátí se v pořádku a že bude připravený na novou sezónu,“ vyjádřil se k jeho setrvání Unai Emery.

Arsenal po konci minulého ročníku oznámil prodloužení smlouvy již s třetím hráčem. Z klubu neodejdou Mohamed Elneny ani Ainsley Maitland-Niles.

/arsenal.com/