Xhaka – Ztratili jsme dva body, nemůžeme být spokojení

Pro Granita Xhaku to byl den plný smíšených pocitů. V neděli proti Crystal Palace dal nádhernou branku z přímého kopu, poté však fauloval ve vápně a umožnil tak domácím srovnat z druhého pokutového kopu v zápase.

Po závěrečném hvizdu odpovídal na otázky novinářů…

zda je remíza férový výsledek…
Nemůžeme být šťastní, když vedeme 2-1 poté, co jsme 1-0 prohrávali a nakonec stejně nevyhrajeme. V druhé půli to bylo od nás dobré, ale pak jsme měli smůlu a darovali jim druhou penaltu. Myslím, že jsme dnes ztratili dva body.

o jeho pohledu na penaltový zákrok…
To je těžké. Myslím, že to byla jasná penalta protože jsem se dotkl jeho kolene, takže to rozhodčí odpískal.

o jeho brance…
Zvolil jsem střelu, protože se mě trenér ptal, proč jsem v první půli nezahrával přímé kopy a rohy. Myslím, že to byl první přímý kop v druhém poločase, tak jsem to vzal na sebe. Byl jsem šťastný, že jsem se prosadil, ale po zápase tak šťastní být nemůžeme.

o oslavě branky s Unaiem…
Ano, nebylo to o tom, říct jen děkuji. Potom, co mi řekl, že musím zahrávat standardky, jsem to i udělal.

zda nám dnešní zápas připomněl, jak náročná PL je…
Samozřejmě. Víme, že hrát zde proti Palace je vždy těžké. Stejné to bylo i loni. To je fotbal a my víme, že nemůžeme vyhrát všechny zápasy. Udělali jsme to nejlepší, co jsme mohli, a i když to nebyl náš nejlepší výkon, jeden bod je odsud dobrý a ze zápasu si musíme vzít pozitiva. Díváme se dopředu.