Yaya Touré : Nevím, proč Wenger tehdy rezignoval

alt

 

Záložník Barcelony Yaya Touré se vyjádřil, že stále touží hrát  Premier League. Přiznal, že ho také stále mrzí, že mu v roce 2005 trenér Wenger nenabídl smlouvu. Chvíli poté přestoupil do Olympiacosu a následně přes Monaco skončil v Barceloně. V posledním transferovém období se o hráče zajímaly mimo jiné kluby jako Chelsea, Liverpool, Manchester United i City. Hráč se však rozhodl zůstat na Camp Nou, ale nevyloučil možnost přestupu za bratrem do Anglie.

 

Před přestupem do řeckého Olympiacosu byl Yaya blízko k posílení řad Arsenalu, ale Wenger na poslední chvíli na smlouvu rezignoval. Od té doby se reprezentant Pobřeží Slonoviny hodně zlepšil a všeobecně je pokládán za jednoho z nejlepších defenzivních záložníků v Evropě.

 

V aktuální sezóně sestoupil Yaya v Barceloně na druhou kolej a také proto se mluví o zájmu o jeho služby ze strany mnoha anglických klubů. Manchester City podal nabídku již v létě a jejich městský konkurent v něm spatřuje nástupce Owena Hargreavse, který se stále nemůže vyrovnat se zdravotními problémy.

 

Touré, který je momentálně v Angole s reprezentací  Pobřeží Slonoviny, řeklo nedávno pro média :

 

„Byl jsem rozčarovaný a do dnes nevím, proč Wenger tehdy couvl. Stále bych chtěl jednou hrát v Premier League.“

 

 

/Sport.co.uk/