Z mého pohledu si zaslouží velké uznání, reagoval Wenger na Monreala po postupu do finále. Žádný přestup není blízko

Arséne Wenger je opětovně po roce ve Wembley. Rozhodlo o tom druhé úspěšné semifinále Ligového poháru proti Chelsea, které Arsenalu zajistilo účast v boji o trofej, kterou Wenger dosud nezískal. Francouzský trenér po zápase odpovídal:

na výkon týmu…
Nadělali nám práci. V prvním poločase hrály roli psychologické a taktické důvody, které nám nedovolily ukázat kvalitu naší hry. Nebyli jsme příliš přesvědčiví. Během přestávky jsme to dali do pořádku. Ve druhé půli jsme získávali míče výše, díky čemuž se do hry dostala naše záloha, která je po technické stránce velice talentovaná. Následně jsme již kontrovali průběh celé hry. Ve druhém poločase to vypadalo, že můžeme utkání dovést k vítěznému konci, což se také podařilo. Náš první gól byl vstřelený díky odrazu soupeře. Rovněž druhý padl trochu se štěstím. Ve druhé půli jsme však zápas měli pod kontrolou.

na to, co to znamená být opět ve Wembley…
Je to velké povzbuzení. Pokaždé je to speciální den, na který nikdy nezapomenete. Domnívám se, že je to důležité a jsem přesvědčený o tom, že naši fanoušci budou s výjezdem spokojeni. Byli tam již několikrát, je to dobrý zvyk.

na to, že Ligový pohár je soutěží, na kterou cílil…
Ano, chci to vyhrát. Již nejsme v FA Cupu, na který jsme byli pokaždé soustředění, takže bychom se nyní rádi soustředili na tuto trofej. Každý chce pokaždé vyhrávat tituly a v Anglii je mnoho týmů, které na ně mohou dosáhnout. Je důležité, když máte příležitost, tak abyste to dokázali. Zajisté nás čeká těžké utkání. Nyní se dobře připravme na náš následující zápas Premier League. Chceme získat zpátky umístění v TOP a být nyní konzistentní.

na to, zda je Monreal nejméně doceněný hráč v Anglii…
Z mého pohledu si zaslouží velké uznání. Je na něj možná upřeno méně pozornosti, protože není kandidátem pro národní tým Anglie a není dostatečně aktivní na sociálních sítích nebo tam neprovádí žádná velká prohlášení. Naše práce je však hodnocena podle výkonů. Líbí se mi nenápadní lídři světového formátu. Jedná se o hráče, kteří přijdou na hřiště, předvedou svůj standard, nenamluví toho moc, jdou domů a přijdou následující ráno kvalitně potrénovat, což další den provedou znovu. V týmech se jedná o skutečné lídry. 

na přestupové spekulace ohledně Aubameyanga…
Nejlepší je o tom nemluvit, protože by to ničemu nepomohlo. Pokud se něco přihodí, tak se to přihodí. Pokud ne, tak jsme dostatečně silní na to se soustředit na hráče, které máme v týmu a soustředit se na práci s těmito hráči. S dosavadními hráči jsem naprosto spokojený. Přivedli jsme Mkhitaryana a i díky tomu máme silnou sestavu.

na přestupové spekulace ohledně Jonny Evanse…
Podívejte, pokud někoho podepíšeme, povíme vám to velmi rychle. V současnosti jsme otevření k posílení týmu a naší sestavy, ale nejsme blízko k žádnému podpisu.

na to, proč v dosavadní sezóně nebylo tolik zájmu z čínského trhu…
Jelikož u nich v daném trendu zpomalili a rovněž to bylo bez odezvy. Mnoho lidí si stále myslí „dobrá, zaplatíme tyto ceny, protože jestli se tak nestane, Čína koupí ty hráče za nejvyšší možnou cenu“. Musíme se dobře dívat na to, co se v Číně událo v uplynulých deseti měsících a přijmout, že v nastoleném trendu zpomalili. Ohledně velkého utrácení za evropské hráče jsou mnohem více opatrnější.

/arsenal.com/