Začíná EURO U-19 s kvartetem hráčů Arsenalu


Ve stínu nedávno ukončeného Mistrovství světa začíná turnaj mladých hvězd, EURO U-19.

Arsenal bude mít i na tomto turnaji svá želízka. Za Anglii nastoupí Thomas Cruise. Nizozemsko bude zastupovat Oğuzhan Özyakup. Tradičně nejvíce hráčů pak bude ve výběru Les Bleus, kde bude řádit duo Gilles Sunu a Francis Coquelin.

Formát turnaje je následující: Všech 8 týmů, bylo rozděleno do dvou skupin po čtyřech. Ve skupině A se střetne Francie, Anglie, Nizozemsko a Rakousko. Skupinu B pak tvoří Chorvatsko, Itálie, Portugalsko a Španělsko.

Naši hráči by pak na  EURU nemuseli hrát žádné „druhé housle“. Cruise byl v každém kvalifikačním zápase v základní sestavě, konkrétně na levém beku. Özyakup dokonce tým kvalifikací provedl jako kapitán a doma se do něj vkládají velké naděje. Jako kapitán Francie nastoupí další náš hráč, Gilles Sunu. Sekundovat mu bude Coquelin, který kvalifikaci odehrál ve velkém stylu.

Turnaj bude zahájen v neděli a v prvním zápase se střetne Nizozemsko s Francií.

Zápasy z EURA bude přenášet Eurosport. Takže ti z vás, kteří ho mohou sledovat, si rozhodně nesmí tento šampionát nechat ujít. Vždyť hvězdy jako Henry, Torres, Aquilani nastartovali svoji hvězdnou kariéru právě zde. Uvidíme, jak se bude dařit našim hráčům, možná právě na jednoho z nich čeká po turnaji velká kariéra.


/youngguns/