Zahájení přípravy: Vrátil se Jenkinson, Auba vylepšil klubový rekord

Hráči Arsenalu již plně trénují na novou sezónu. Do úvodních přípravných dnů naskočila řada opor, včetně Lacazetta či Aubameyanga, ten se v testech blýskl klubovým rekordem.

Bude to dřina. A pořádná. Unai Emery má v období, ve kterém se rozhodne kdo zapadne do kádru a kdo ne, rozhodně koho zkoušet. Na startu úvodních hodin například nechyběl brankář Damián Emiliano Martinez, nebo obránce Carl Jenkinson.

K vidění však byly také staré známé tváře. Mezi nimi Shkodran Mustafi, Henrich Mchitarjan, Alexandre Lacazette, Pierre-Emerick Aubameyang nebo Aaron Ramsey.

Pod drobnohled se dostal také Sokratis, který v pondělí jako třetí hráč v létě posílil Gunners. Nejen on musel snést několik testů, včetně trojskoku na jedné noze. V tom vládl Auba, obávaný útočník doskočil 7,97 metru a překonal předešlá maxima. Byl tak dobrý, že téměř nestačila nastavená kamera.

Návrat fotbalistů se odehrával v dobrém rozpoložení. S novou smlouvou se pyšnící Calum Chambers se předváděl, jak dlouho vydrží míč ve vzduchu, Auba pro změnu ostatním zatancoval.

Jak dlouho vydrží pohoda, na to si budeme muset ještě chvíli počkat.

/arsenal.com/