Žiju si svůj sen, tvrdí Leno. Ten se učil také od Lehmanna

Nyní je perspektivním brankářem, fanoušci ho ovšem mohli znát úplně jinak. Bernd Leno v dalším rozhovoru pro oficiální web Arsenalu vzpomíná na své fotbalové začátky nebo také na legendy globálního sportu.

Leno byl zpočátku fotbalové kariéry záložníkem, ale poté, co jeho tým neměl dostatek brankářů, se postavil mezi tři tyče. A z prostředí vlastního světa již nevycouval.

Vraťme se ještě do tvého dětství. Jaké máš vůbec první vzpomínky z fotbalového prostředí?
Jedná se o úvodní zápas, který jsem navštívil na stadionu Stuttgartu. Od té chvíle bylo mým snem se stát fotbalistou – o patnáct let později jsem podepsal v Arsenalu. Můžu tak říci, že si žiju svůj sen.

Co nám můžeš povědět o prvním utkání, který jsi kdy viděl?
Bylo to ve Stuttgartu, mém rodném městě. S rodiči a bratrem jsme sledovali utkání proti Brémám. Pamatuji si, že se jednalo o vzrušující podívanou. Před utkáním jsem byl nebývale nervózní a na to nikdy nezapomenu.

Koho jsi při svých začátcích považoval za idoly? A koho jsi rád sledoval?
Když jsem byl menší, tak mým idolem byl Iker Casillas. Od příchodu do Stuttgartu se například jednalo o Timo Hildebranda a Jense Lehmanna. Od něho jsem se učil tím, že jsem pozoroval řadu jeho tréninků.

Co bys nám o jeho trénincích mohl říci? Trénovali jste někdy spolu?
Když mi bylo okolo šestnácti sedmnácti, tak jsem s ním zažil tréninkové sekce. Jens měl už okolo čtyřicítky a pro mě to bylo velice vzrušující. Byl neskutečně koncentrovaný a profesionální. Přesně takovou mentalitu na pozici profesionálního brankáře potřebujete.

Byl jsi brankářem již od úvodního vstupu na hřiště? Pokud ne, řekni nám, jak ses do brány dostal…
Přibližně do devíti desíti let jsem hrál na pozici záložníka. Při jednom zápase však brankář z mého rodného města nepřišel na utkání, a tak jsem tam zkusil nastoupit. Dařilo se mi a od té chvíli jsem bránu již nikdy nechtěl opustit!

/arsenal.com, foto: twitter.com/Arsenal FR/