Zlom v jednání? Do hry se vložil Emery, Allegri o setrvání v Juventusu

Nový týden, nové informace, nové vzrušení. Uplynulé dny to vypadalo, že již nic nebrání tomu, aby Mikel Arteta stanul na postu hlavního trenéra Arsenalu. Záležitosti ale začínají nabírat další spád, potenciálním kandidátem je také bývalý kouč PSG Unai Emery.

Na konci víkendu se zdálo být jasno, Arteta měl v probíhajících dnech definitivně usednout na lavičku Arsenalu. Se současným asistentem Pepa Guardioly vedení Gunners jednalo přes sobotu, neděli a právě pondělí, kdy byl stanovený deadline jednání. A ne náhodou, v tento den zástupci Gunners sjednali schůzku s Unaiem Emerym, který mezi lety 2014 – 2016 se Sevillou vyhrál Evropskou ligu.

Šestačtyřicetiletý kouč uplynulé dvě sezóny působil v PSG, v pařížském klubu během zdejšího angažmá získal sedm domácích trofejí. Pokud jednání s Emerym klapnou, španělský trenér by do svého týmu mohl přivést Thierry Henryho. Další zdroj naopak tvrdí, že vedle Emeryho by sedával Mikel Arteta.

Renomovaný novinář Guillem Balague vidí u angažování Artety jeden háček. Bývalý hráč Arsenalu chce vědět, jak velkou roli bude hrát v případných přestupech do klubu. Na druhou stranu Balague již několikrát zopakoval skvělou připravenost na post hlavního trenéra. Dle jeho slov je Španěl moderním typem trenéra, který má rád dominanci a držení míče.

Patrně zapomenout můžeme na Massimiliano Allegri, ten má od pondělí začít s Juventusem projednávat kroky k tomu, aby i nadále byl manažerem italského klubu. Nebo bude jednat o uvolnění?

/twitter.com/Guillem Balague, Daily Mail, Standard, foto: twitter.com/Gurjit/