Ancelloti v létě nahradí Wengera, spekulují média

Carlo Ancelloti od nadcházející sezóny převezme trenérskou pozici za Arséne Wengera, který na současném postu předčasně skončí. S informací jako první přišly italské weby. Ancelloti se již údajně dohodl ústně s vedením Gunners na čtyřleté smlouvě.

Arséne Wenger je pod palbou kritiky dnes a denně. Fanouškům klubu vadí jeho špatné skládání sestavy, nedostatečná motivace na zápasy, přestupová politika či udržovaní si v klubu méně kvalitních hráčů. Především ale tým jde postupně s hrou a výsledky dolů.

Minulý rok v létě Francouz i přes nevoli příznivců prodloužil smlouvu na dva roky. Momentálně londýnskému celku ale patří v lize šesté místo, vypadl již z FA Cupu a tak není divu, že se znovu mluví o jeho dřívějším konci. Arsenal již podle nepotvrzených informací hledá za něj náhradu, kterou by se od nové sezóny mohl stát Carlo Ancelloti.

Gunners po dlouholetém působení Wengera u kormidla nechtějí především dopadnou jako Manchester United, další slavný celek po odchodu Sira Alexe Fergusona v roce 2013 nezvládl přechod, když se v úvodních měsících a sezónách po konci úspěšného trenéra nejen výsledkově potácel.

Kanonýři by rádi šli postupnou cestou, poté by tým převzal někdo s dlouhodobější vizí. Ancelloti je velmi zkušeným trenérem, v jeho životopisu se nacházející kluby jako AC Milán, Bayern Mnichov, Real Madrid a PSG. Jestli však převezme v létě Arsenal, na to si veřejnost bude muset minimálně ještě několik týdnů počkat.

/foto: twitter/Urban Arsenal‏/