Arseblog: Cílem musí být branky

OT:

Jedna smutná zpráva na začátek dne … Facebook je zpět. Ach, no dobře. Každá platforma, která je tak velká, se v podstatě stává nezvladatelnou a ztrácí zaměření na cokoliv jiného kromě zisku, ale ta, která se aktivně snaží využít negativitu, kterou způsobuje, má zhoubný vliv.

Pokud jde o sociální sítě, myslím, že s tím musíme všichni počítat. Očividně existují dobří lidé, kteří používají Facebook z dobrých důvodů, ale když už to není způsob, jak sdílet pěkné fotky mezi rodinami a přáteli, a místo toho je okupován, aby se stal pro všechny trhy zdarma a pravděpodobně také zdrojem nebezpečných dezinformací, které svět kdy viděl, tak se musíte trochu zastavit a přemýšlet.

Pokud může jedna společnost svým výpadkem ochromit polovinu online světa a také zásadní komunikaci pro tolik lidí (WhatsApp a Instagram), neměli bychom to brát na lehkou váhu a přemýšlet, zda existuje lepší způsob, jak si vybudovat zážitek z webu. Monopol je špatný.

Každopádně se vraťme k mnohem důležitějším věcem a mluvme dnes o brankách. Miluji branky. Třiceti yardové střely, Pires na Anfieldu, rázné hlavičky, přímé volné kopy, penalty, přehazovačky, precizní přihrávky končící v rohu, kde brankář přesně ví, co se střelec chystá udělat, ale nezmůže s tím nic, aby to zastavil, zakroucené střely, úspěšně zakončené protiútoky, vlastní branky, prostě všechny. Miluji je – jakmile přirozeně vstoupí na naši stranu – a nenávidím je, když jsou vstřeleny proti nám.

Problém je v tom, že jich ani zdaleka nedáváme dost, a právě tam musí Mikel Arteta přinést výrazné zlepšení. Být lepší v defenzivě a udržovat čisté konto jsou samozřejmě pozitivní věci. Předpokládám, že by bylo možné vstřelit malé množství branek a vyhrát spoustu zápasů díky této obranné síle, ale není to opravdu skvělý plán. Týmy, které vyhrávají, týmy, které bojují o titul (nebo dokonce TOP4), mají tendenci dávat hodně branek.

Není to stoprocentní pravda, Chelsea se v minulé sezóně vyškrábala na místa zajišťující Ligu mistrů s pouhými 58 brankami (jen o 3 více než my), ale měla druhý nejlepší obranný zápis v lize, který jim pomohl vyhrát dost zápasů, aby toho dosáhli. Ale co dělali letos v létě? Šli na trh a utratili 100 milionů liber za útočníka, který jim měl pomoci tento problém vyřešit – a pamatujme si, že předtím také hodně utráceli za spoustu útočných talentů.

Ze sedmi zápasů v této sezóně má Arsenal 5 branek. Víme, že první tři zápasy mají nad sebou tento mrak, co se analýzy týká, ale ani toto číslo za poslední čtyři zápasy není dobrý průměr. Branky vám dávají prostor pro chyby. Vítězství nad Norwichem a Burnley byly velmi vítané a já jsem přesvědčen, že jsem si v těchto zápasech zasloužili všechny tři body, ale mírně mlhavé bránění ve vápně, standardní situace a malé výpadky koncentrace nám mohli přinést méně příjemný výsledek.

Během působení tohoto manažera bylo běžným tématem, že nedáváme dostatek gólů a nevytváříme si dost příležitostí ke skórování. Když to klapne, stejně jako to bylo proti Spurs minulý týden, a v některých hrách v minulé sezóně, jako proti West Brom, Slavii Praha, Leeds atd., se ukázalo, že existují hráči, kteří dokážou udělat, co je nutné. Je prostě nemožné zbavit se pocitu, že Arsenal nenabízí dostatečnou hrozbu na konzistentním základě, a to bude vždy překážkou, co se týká vytváření výsledků.

Docela se mi líbila tato statistika:

Abych byl upřímný, nejsem velkým fanouškem toho, že Thomas Partey skončil v našich barvách. Hodně věcí je žádoucích, ale s myšlenkou vidět někoho střílet jsem v pořádku. Občas to vypadá, že naše branky jsou dílem náhody, všechno musí klapnout na sto procent, aby míč skončil v síti. Často jsou tyto branky esteticky příjemné, ale potřebujeme víc než to. Potřebujeme trochu chaosu, trochu té špíny, ne-li úplně přístup nějakého berana, něco, co může existovat mimo sféru všeho ostatního. Míru nepředvídatelnosti, která dává soupeři čas k zamyšlení. Právě teď, pokud se připravujete na Arsenal, tím máte velmi ztížený život a musíte najít způsob, jak se s tím vypořádat, protože to je ten zdravý rozum, který týmy použijí, když s námi hrají.

Nejde ani tak o hráče, i když mám pocit, že branky záložníků by tomu velice pomohli. Když máte k dispozici Pierre-Emerick Aubameyanga, Alexandra Lacazetteho, Nicolase Pepeho, Bukayo Saky, Eddie Nketiaha a dokonce Flo Baloguna (nemluvě o nulové úrovni Williana), nemůžete vinit nikoho osobně.

Samozřejmě můžete polemizovat o tom, jak můžeme vylepšit soupisku. Každý má rád přestupy a to všechno, ale právě teď to máme takto, a jsou tu hráči, které musí Mikel Arteta vyhodit. Letos v létě jsme do tohoto týmu investovali velké částky, a přestože šla většina na hráče, aby posílili druhý konec hřiště, muselo se zvážit, jak by mohli pomoci zvýšit naši účinnost na útočném konci hřiště.

Je to další velká výzva Mikela Artety, kterou musí překonat, aby byl tento tým úspěšný.

Opravdu doufám, že to dokáže, protože branky opravdu miluji a chci jich víc.

/arseblog.com/