Arteta je favoritem na pozici nového manažera

Bývalý kapitán Arsenalu a v současnosti jeden z asistentů Pepa Guardioly je podle médií favoritem na nového manažera klubu. Podle informací jsou námluvy mezi ním a klubem na dobré cestě.

Dokonce jsou již tak pokročilé, že Arteta kontaktoval potenciální trenéry, kteří by doplnili trenérský tým. Není jasné, jestli by v klubu zůstal Steve Bould, který si s Artetou během společného působení v Arsenalu nepadl příliš do oka.

Klub zvažoval i angažování Maxe Allegriho, ale současný manažer Juventusu chtěl větší kontrolu nad rozpočtem a angažováním hráčů během dalšího období své kariéry. Tyto požadavky se ale neshodují s vizí generálního ředitele Ivana Gazidise. Tím pádem je Allegri nakloněn spíše setrvání u kormidla Staré dámy.

Arteta by byl rád, kdyby mohl převzít práci spíše podobnou roli hlavního trenéra, což by nenarušilo strukturu, kterou nastavil Gazidis, když loni angažoval z Dortmundu Svena Mislintata a z Barcelony Raula Sanllehi.

Bývalý hráč Arsenalu z let 2011 až 2015 poslední dva roky pracoval pod Pepem Guardiolou a ten se už nechal slyšet, že by mu nestál v cestě: „Pokud se rozhodne odejít, protože má takovou nabídku, tak mu neřeknu, že má zůstat. Chci pro své přátelé to nejlepší a on je můj přítel. Pokud se rozhodne odejít, tak budu smutný, ale pochopím jeho rozhodnutí, protože to je jeho kariéra, jeho život a jeho rodina.“

/guardian/