Arteta – kvůli těmto momentům jsme tady

Není pochyb o tom, jak moc si musel Mikel Arteta užít dramatickou otočku a vítězství nad Wolves ve čtvrtek večer a stejně tak miloval závěrečnou scenérii.

Emirates byly svědky šílené scény, která následovala po vlastní brance Josého Sá v nastaveném čase, a tato rozhodující výhra nás posunula na bod od TOP4 se zápasy k dobru.

o vítězství…

Rozhodně, způsob, jakým to na konci vyhrajete, jej dělá velmi zvláštní. Vidíte reakce, vidíte spojení s našimi fanoušky, jak moc to znamená pro tým, pro trenéry, všechny zaměstnance, všichni slaví, a to je skvělé. Líbí se mi, že tým slaví vítězství. Kvůli tomu jsme tady, abychom učinili lidi šťastnými a dnes se nám to podařilo.

o oslavách…

Protože vím, jak je to těžké a lidé si to možná neuvědomují. Porazili jsme Wolves dvakrát za posledních 13, 14 dní. Neprohráli zápas, když byly ve vedení od roku 2018, takže to vypovídá o tom, jak těžké bylo toho dosáhnout. Ale v poločase jsem měl tu víru, měl jsem pocit, že Gabi udělal chybu, ale tým na to zareaguje a hodí to za hlavu. Individuálně i kolektivně jsme měli několik velkých vystoupení.

o tom, zda jsme si to zasloužili…

Myslím, že ano. Způsob, jakým jsme k tomu přistoupili, kvalita, kterou jsme ukázali. Udělali jsme chyby, šli jsme do další akce a pořád jsme věřili. Vytvořili jsme si takové množství příležitostí proti Wolves, kteří jsou jedním z nejlepších ligových týmů v defenzivě, to znamená být na tým hrdý.

o rostoucí pospolitosti s fanoušky…

Ano, a tyto noci ten vztah ještě posílí. Pokud to půjde, potřebujeme to od první minuty, nebo deset minut před zápasem, a to je výzva, kterou od nich požaduji, protože tým se bude dál snažit a tlačit a dá do toho všechno.

o soupeření o TOP4…

Mít vítězství v řadě, to vám dává velkou šanci. Tabulka vypadá mnohem lépe. Stále tam nejsme, známe složitosti a těžkosti týmu, se kterým bojujeme, ale jdeme zápas od zápasu.

/arsenal.com/