Arteta o Aubameyangově budoucnosti a o velkém vítězství

Mikela Arteta byl samý úsměv po sobotní fantastické výhře nad Manchesterem City – a jeho starým přítelem Pepem Guardiolou

Náš hlavní trenér byl tázán na nezapomenutelný týden pro klub, na Wembley bez fanoušků, pozápasové oslavy … a jako obvykle na budoucnost Pierra-Emericka Aubameyanga.

Přečtěte si některé z klíčových odpovědí:

o důvěře v proces…

Ano, jsme opravdu rádi za to, co se stalo v posledních čtyřech nebo pěti dnech. Porazili jsme pravděpodobně dva nejsilnější týmy v Evropě, to není snadná věc. Hráčům připisuji velkou zásluhu za to, co dělají. Za jejich výkony, úroveň soupeření a rozhodování, které předvádějí na hřišti.

o tom, jaká byla zkušenost hrát na Wembley bez fanoušků…

Ano, jedna z nejlepších věcí na Wembley je atmosféra před zápasem, během něj a všechny věci, které se dějí v daný den, ale teď jsme to neměli. Samozřejmě nám hodně chybí naši fanoušci, chtěli jsme s nimi prožít krásný den, ale jsem si jistý, že si to užili doma.

o potřebě utrácet v létě, a zda by tomu vítězství v FA Cupu mohlo pomoci…

Poslyšte, měli jsme hodně rozhovorů, a vždy jsme souhlasili s plánem, který máme. Současná vize je velmi jasná. Jde o možnosti, které budeme mít. V tuto chvíli máme určité nejistoty. Způsob, jakým zakončíme sezónu, pokud budeme v Evropě, nebo vyhrajeme FA Cup, nám samozřejmě pomůže, protože budeme finančně silnější. Proto musíme být trochu trpělivý.

o oslavách v šatně…

Jsou velmi šťastní, protože dnes jsme před sebou měli velký úkol proti velkému týmu, a dokázali jsme to, takže jsou opravdu hrdí. Chemie, kterou mezi nimi vytváříme, je fantastická a způsob, jakým bojují jeden za druhého, také. V tuto chvíli mám pocit, že mohu postavit kteréhokoliv z těchto hráčů a on bude odpovědný a bude fungovat. Od středy jsme vyměnili pár hráčů a podívejte se jak si vedou.

o tom, jestli by se rád postavil Manchesteru United, nebo Chelsea…

Zítra se podívám na zápas a využiji toho, abych si z něj něco vzal. Nevím, není to na nás. Dnes jsme udělali, co jsme museli. Teď se musíme připravit na finále proti jednomu z těchto soupeřů. [nyní už víme, že soupeřem 1.8.2020 ve Wembley nám bude Chelsea]

o tom, jestli noci, jako tato, pomohou přesvědčit Aubameyanga, aby zůstal…

Myslím, že to pomůže všem. Tyto okamžiky jsou vždy lepší, než ty špatné a když se na něj podívám a promluvím s ním, zní dost přesvědčeně. Pokud vidí, že úspěch a směr, kterým se ubíráme, je ten správný, myslím, že v tom bude ještě pozitivnější.

o Aubameyangově tweetu o jeho brankové bilanci proti velkým týmům…

Ano, ale je to jako s Davidem [Luizem]. Velcí hráči jsou kritizováni více, než kdokoliv jiný, i když si vedou dobře. Lidé vás budou kritizovat, ale on dnes na hřišti dokázal opak. Ne řečmi, ale výkonem.

/arsenal.com/