Arteta o Aubameyangovi, Elnenym a Nelsonovi

Po naší výhře nad Newcastlem United byl Mikel Arteta šťastný muž

Předvedli jsme profesionální výkon, abychom se dostali ze čtvrteční porážky ve Villarealu a získali sebevědomí před semifinálovou odvetou Evropské ligy na Emirates Stadium v tomto týdnu.

Zde je každé slovo z šéfovi pozápasové tiskové konference:

o tom, že je to skvělé odpoledne…

Kromě Davidových zranění. To je vše, co jsme chtěli, abychom udrželi tým svěží, dali hráčům se správným přístupem šanci hrát tento zápas a pak se mohli soustředit jen na dnešek. Myslím, že jsme od začátku podali opravdu silný výkon. Ovládli jsme hru a získali jsme tři body, které jsme potřebovali, což nám pomohlo i pro čtvrtek.

o zranění Davida Luize…

Ještě nevíme. Něco cítil v podkolenní šlaše, takže to není dobrá zpráva. Tolik dřel, aby byl s týmem posledních pár týdnů po operaci kolena. Je to vážně škoda.

o tom, zda má některá z jeho osmi změn šanci začít ve čtvrtek…

Ano, někteří měli silné výkony, ale celou dobu se připravovali opravdu dobře. Zaslouží si šanci a přemýšlejme o tom. Budeme předpokládat, že ve čtvrtek jsou všichni fit a pak se můžeme správně rozhodnout.

o tom, že Pierre-Emerick Aubameyang hrál 78 minut a skóroval…

Mysleli jsme, že to nezvládne. Ve čtvrtek a den předtím bojoval a dokázal hrát jen 10 nebo 15 minut, ale den nato se začal cítit lépe. Je dobré vidět, že byl dnes v pořádku, podával dobré výkony a taky dal branku. Je to opravdu pozitivní.

o první brance Mohameda Elnenyho v Premier League…

Byla dobrá a důležitá. Bylo vidět reakce jeho spoluhráčů. V šatně je to opravdu oblíbený chlap a naprosto si to zaslouží, protože je to fantastický hráč a člověk, se kterým se dá pracovat.

o Gabrielu Martinellim…

Myslím, že všichni hráli opravdu dobře a Gabi se každým týdnem zlepšuje. Bere své minuty na hřišti správným způsobem a vyvíjí se tak, jak všichni věříme, že se může vyvinout. Dnes měl asistenci, což byl důležitý moment, a také několik dobrých momentů z levé strany – také se snažil hrát jako č.9.

o hracím čase pro Martinelliho…

Jen se podívejte, kolik toho odehrál za posledních pár let. Jak moc pode mnou hrál, když byl dostupný. Pak to můžeme probrat. To se stává. Tahle debata se vede vždy, když nevyhraješ. Když to nebude on, bude to někdo jiný. Když to nebude Gabi, bude to Lacazette, Willian nebo Pepe. To k tomu patří.

o tom, zda v dlouhodobém horizontu vidí Martinelliho jako číslo 9…

To ukáže čas, ale rád bych ho rozvinul na obou pozicích, protože si myslím, že má potenciál dělat obojí.

o dostupnosti Kierana Tierneyho a Alexe Lacazetta ve čtvrtek…

Ještě netrénovali s týmem, takže si myslím, že pravděpodobně k dispozici nebudou.

o tom, zda je Aubameyang správným spojením pro Martinelliho…

Ano, je to spojení. Mít za sebou Granita mu svým způsobem pomáhá, protože je víc v linii, v poslední linii nalevo, kde je mu to příjemnější. S Kieranem je to trochu jiné. Tyhle vztahy musíme vybudovat. Pokud existují nějaké pochybnosti, tak mám Gabiho moc rád! Víc než vy všichni dohromady!

o Reiss Nelsonovi…

Ohledně Reisse, rád bych mu dal víc. Je to kluk, který se hodně snaží, trénuje každý den, chce dělat něco navíc. V tuto chvíli je to velmi těžké s hráči, do kterých ho musíme zařadit. Je mi líto, že ho nemůžeme využít v jiných soutěžích, protože si zaslouží víc. Nehraje víc a je to moje chyba.

o tom, zda to byla perfektní příprava na čtvrtek…

Ano, protože jsme předvedli silný a velmi přesvědčivý výkon. Dali jsme dvě branky a udrželi jsme čisté konto, získali jsme body a předvedli jsme opravdu silné individuální výkony. Jediná nevýhoda je David, protože víme, jak je pro nás důležitý. Myslím, že jsme ho dnes ztratili.

o tom, že se nesoustředí pouze na čtvrteční zápas…

To byla největší část dnešní přípravy. Byli jsme ve Španělsku, a protože věříme, že to byl správný způsob, jak se připravit na dnešní zápas, dali jsme jim správný odpočinek, a v tomto duchu, jak jste říkal, je důležité soustředit se na dnešek. Museli jsme vybrat správné hráče, aby hráli a předváděli stejné výkony jak ostatní. Myslím, že ta zpráva vyzněla opravdu jasně.

o tom, zda se stále můžeme kvalifikovat do Evropy přes ligu…

Já ti nevím. Matematicky je to možné, ale není to v našich rukou. Kromě vyhrávání fotbalových zápasů k tomu nemůžeme víc co říct.

/arsenal.com/