Arteta o Aubovi, Sakovi a zvýšené kreativitě

Mikel Arteta zářil nad zvýšenou kreativitou svého týmu po naší výhře 4-2 nad Leeds United v neděli večer

Není divu, že tříbrankový hrdina Pierre-Emerick Aubameyang a čilý Bukayo Saka byli oba hlavním tématem pozápasové tiskové konference.

Boss byl dotázán na výkony Aubameyanga a Saky, stejně jako na zvýšenou kreativitu a výzvu ke zvrácení rozhodnutí o pokutovém kopu.

Zde je plný přepis:

o Aubameyangovi…

Ano, myslím si, že dnes byl skvělý. V posledním týdnu trénoval opravdu dobře a byl zase v normálu. V tréninku vypadal hladově a opravdu oddaně. Myslím, že dnes předvedl výkon, nejen kvůli brankám, ale také kvůli tomu, jak pracoval bez míče. To, jak moc tlačil na každého obránce Leedsu a udával tón týmu. Mám z něj radost, zaslouží si to.

o tom, zda nyní bude hrát ze středu…

Máme možnost. Záleží na zápase, na soupeři, na oblastech, které chceme využít a jak mu chceme hru usnadnit. Myslel jsem, že by to pro něj dnes mohla být dobrá volba a fungovalo to dobře.

o Bukayo Sakovi…

Hraje opravdu dobře. Pořád se může stát mnohem lepším. Má ten potenciál, inteligenci a má touhu, takže jeho cílem musí být, dělat věci lépe, dávat více branek, být efektivnější v poslední třetině hřiště. Je tam spousta věcí, které musí dělat lépe v defenzivě, stejně jako zlepšovat se den ode dne, protože schopnosti na to má.

o tom, co může Aubameyang ve formě udělat pro naši sezónu…

Víme, že velká část našeho budoucího úspěchu souvisí s tím, že Auba je ve své nejlepší formě a dává co nejvíce branek. Jestli je v takové formě, budeme blíž k vítězstvím ve fotbalových zápasech, to je jasné. Nemůžeme se spoléhat jen na něj, ale on je velký kus našeho úspěchu a dnes jste to mohli vidět znovu, když pálí, je velmi těžké proti němu hrát.

o druhém poločase…

Byl to skvělý první poločas, hrát tak, jak jsme hráli proti tomuto soupeři. To, jak to ztěžují, jak jsou organizovaní, myslím, že to bylo vynikající. V půlce jsem jim řekl, že Leeds je tým, který se může odrazit ode dna a nikdy nepřestanou. Pořád v té šatně věří, že sem můžou přijít a porazit nás. To je Leeds, a to je to, čím jsou manažerem inspirováni. Víte, ve druhé půli vyšli z bloků opravdu rychle a my jsme dali první branku. Vzdali jsme se nastavených věcí, oni našli kousek života a plně ho využili. Je pravda, že mohli skórovat podruhé, my jsme mohli skórovat třikrát ze čtyř šancí. Bylo z toho trochu šílenství.

o tom, jak byl potěšen kreativitou týmu…

Myslím, že to bylo mnohem lepší. Byli jsme mnohem výkonnější a mnohem vyrovnanější. Dali jsme si na čas, když to bylo potřeba, předstírali jsme pohyb, běhali jsme vzadu a měli jsme lidi ve vápně a lidi, kteří do něj nabíhali. Naše rozhodování bylo mnohem lepší a pak efektivita, když jsme stříleli, tak mnoho z těchto střel mířilo na cíl, a to je rozdíl, když chcete dávat branky.

o tom, zda chápe, co dnes znamená penalta…

Já ti nevím. Díval jsem se na televizi a myslel jsem, že je to jasná penalta. A vzhledem k trestům, které byly uděleny nám, jsem myslel, že to bude penalta a pravděpodobně červená karta, protože jsme měli stejné rozhodnutí proti nám. Nebylo tomu tak, takže nevím. Myslím, že potřebujeme nějaké objasnění.

o tom, jak frustrující je nedostatek konzistentního rozhodování…

Je to tak, jak to je. Nemůžeme to kontrolovat. Snaží se dělat svou práci tím nejlepším možným způsobem. Chápu, že některá rozhodnutí je opravdu těžké posoudit, i když máte televizi přímo před sebou. Myslím, že všichni říkáme jen: „Dobře, buďme důslední.“ Jestli je tohle ruka tady, tak to musí být ruka tam a je to také penalta. To je vše. Pak to rozhodnutí přijmeme.

o tom, zda je šance, že by Thomas Partey nebo Kieran Tierney mohli být tento týden k dispozici…

V tuto chvíli se to zdá nepravděpodobné. Ale pokud se tu nachází jeden hráč, který má větší šanci, tak je to Kieran, protože příští dny může pravděpodobně některé věci začít dělat s týmem. Ale nevím, jak se to bude vyvíjet, až se trochu přiblíží tréninku s týmem.

o výkonu Daniho Ceballose…

Myslím, že Dani byl úžasný. Hrát tak, jak to udělal proti tomuto typu týmu, kde je opravdu těžké dostat se na balón a mít nějaký čas a hrát s takovou kvalitou, kterou měl, tak si celkově myslím, že měl opravdu dobrý zápas.

/arsenal.com/