Arteta o Man United, Aubameyangovi a novinkách v týmu

S vidinou našeho nadcházejícího zápasu proti Manchesteru United byl Mikel Arteta ve čtvrtek ráno zpět před médii

Náš manažer probral nejnovější týmové novinky, zda bude Piere-Emerick Aubameyang k dispozici, podpis Martina Odegaarda a další.

Čtěte plný přepis:

o nejnovějších týmových zprávách…

Nevím, včera jsme měli den volna. Dnes budeme trénovat a uvidíme, jak na tom všichni budou. Myslím, že Dani Ceballos bude v příštích dnech trénovat s týmem. Pablo Mari pravděpodobně také. Martin Odegaard se k nám samozřejmě také připojí a pro úplnost musíme zjistit, jak je na tom Kieran. Myslím, že to je všechno.

o tom, zda by se mohl o víkendu vrátit Aubameyang…

Já ti nevím. Včera jsem s ním mluvil a momentálně to vypadá lépe, ale budeme muset počkat a uvidíme.

o hráčích, kteří věnovali výhru Aubameyangovi…

To je to, o čem vždy mluvíme a co od sebe vždy očekáváme, že když má někdo potíže, tak mu rozumíme, chráníme ho, milujeme ho a stojíme hned za ním, protože je to potřeba.

o tom, jaká atmosféra je v šatně ve srovnání s obdobím těsně před Vánocemi…

Pokud se porovnávají výsledky, je to samozřejmě mnohem lepší, protože po zápase je energie v šatně, když vyhrajete, nebo prohrajete, úplně jiná. Obecně, jak se tato šatna chová, jak jsou ve skupině, není velký rozdíl. To je pro mě plus. To, co jsme udělali v předchozích měsících, se nám v těžkých chvílích podařilo udržet a být spolu jako tým.

o Manchesteru United…

Víme, že to bude opravdu těžké. Byli ve špičkové formě. Byli na vrcholu tabulky, hráli opravdu dobře. Víme, že jsou skutečnou hrozbou, takže musíme být co nejlepší, abychom je v sobotu porazili.

o tom, že jsme 5 bodů od TOP4…

Udržujeme tempo, běh, jsme velmi pokorní a chápeme, že je spousta věcí, které musíme zlepšit. Je toho tolik, co musíme udělat, abychom dohnali mnoho dalších týmů a šli zápas od zápasu. Uvidíme, kam až se dostaneme.

o Odegaardovi…

Je to hráč, kterého jsme nějakou dobu sledovali a věříme, že má nějaké vlastnosti, které potřebujeme a které nám chyběly. Teď mu musíme dát trochu času. V Madridu neodehrál tolik minut, ale trénuje tvrdě a vypadá nadšeně, jako my, že máme v našem klubu další velký talent.

o tom, zda by mohl v sobotu začít…

Na rozhodnutí je trochu brzy. Uvidíme, jak mu to půjde v tréninku a pak se rozhodneme, nebojte.

o Matu Ryanovi…

Usadil se opravdu rychle. Byl jsem ohromený, když jsem s ním mluvil. Je opravdu soustředěný, zaujatý tím, co chceme dělat. Je to velmi profesionální chlap a přijede sem soutěžit s Alexem a Berndem. To je mentalita a touha, kterou chceme po každém hráči, který přijde do našeho klubu.

o tom, zda mluvil s Timem Cahillem o Ryanovi…

Samozřejmě jsem s ním mluvil, protože mám vždy rád informace od hráčů a trenérů, kteří s nimi strávili nějaký čas. Od Tima mám opravdu pozitivní ohlasy, stejně jako od jiných lidí. Když máte spolehlivé zdroje, cítíte se mnohem jistější, když děláte jakékoliv rozhodnutí.

o tom, zda Odegaard dokáže naplnit vysoká očekávání…

Ani bych nenavrhoval, aby se někdo mohl přiblížit k Messimu, protože je to podle mého názoru prohraná bitva. Martin je Martin a myslím, že v posledních několika sezónách se vyvíjel správným způsobem. Pozorně jsem ho sledoval, protože hrál za Real Sociedad, což je moje rodné město. Znám ho moc dobře. Byl jsem opravdu ohromen. Je to takový talent. Potřebuje správné prostředí, potřebuje trochu času, ale myslím, že má vlastnosti, aby byl pro nás úspěšný.

o dopadu, který pro nás Odegaard může mít…

Je to specialista na hraní v mezerách mezi obranou a zálohou, na hraní na pozici 8 nebo 10. Umí hrát ze stran. Je to opravdu kreativní hráč, který se cítí pohodlně na míči v těsných prostorech. Má schopnost vytvářet šance a dávat branky. Něco, co hodně zlepšil, je také jeho pracovní tempo bez míče, takže je to další možnost, jak nám dát větší kreativitu v poslední třetině hřiště a dát nám více možností, jak se různými způsoby postavit proti určitým týmům.

o tom, zda mluvil s Torreirou, že půjde na hostování do Monaka…

Mluvili jsme s Lucasem, Edu má k situaci velmi blízko. Nehraje tolik minut, kolik by chtěl, a jak bychom chtěli my. Ale abychom byli spravedlivý, týmu ve Španělsku se takto daří a je pochopitelné, že tým se tolik nemění. Chceme stát za Lucasem, chránit ho, pomáhat mu dělat do budoucna správná rozhodnutí, tak uvidíme, co se stane. Ale situaci velmi pozorně sledujeme.

o tom, jestli by jeho hostování v Atletiku Madrid mohlo být zkráceno…

Nevím. V tuto chvíli se chystá v Atleticu zůstat. To je moje přesvědčení a nevím, jestli se to v příštích dvou nebo třech dnech změní.

o tom, zda by mohli odejít ostatní hráči…

Když ještě zbývají nějaké dny na trhu, je stále možnost, aby se některé věci staly. Jsme v úzkém kontaktu se všemi, u kterých se může něco stát, a uvidíme.

o fyzické zdatnosti Smith Rowea a Parteye…

Já nevím, uvidíme, jak se jim bude dnes dařit. Měli nějaké nepohodlí v různých oblastech a uvidíme, jak se to vyvine. Do zápasu máme pár dnů, ale ne příliš, tak uvidíme, jak se zotaví.

o tom, jak velkým překvapením byla porážka Man Utd s Sheffieldem Utd…

Není to překvapení, protože porazit jakýkoliv tým v této lize je extrémně těžké a lidé to berou jako samozřejmost. Sheffield United jsou opravdu dobře organizovaný tým, jsou hrozbou a jsou dobří v tom, co dělají. Prohráli mnoho zápasů o jeden gól, kde si nezasloužili prohrát. Každý zápas je v této lize výzvou a každý může porazit každého. V kontextu a s okolnostmi, které máme v této sezóně, je to ještě těžší.

o tom, jak podal stěhování Martinu Odegaardovi…

Jen jsem mu chtěl dát jasnou představu o nás jako klubu, a o co se snažíme, co od něj očekáváme a jen jsem se pokusil přenést vášeň a vzrušení, které jsme měli, abychom se ho pokusili přivést, ukázat mu projekt, a jak se do tohoto projektu vejde a prostě se ho pokusit přesvědčit, že tohle je pro něj to pravé místo v této nové kapitole jeho kariéry. Pokusil jsem se, aby to fungovalo.

o tom, zda byl výkon proti Southamptonu součástí plánu…

Southampton měl hodně věcí, které chci vidět z naší strany, ale stále máme tolik věcí ke zlepšení. Zmiňujete, že jsem měl tři přestupová okna a stále nic, ale je to již více než rok, co jsem nastoupil velmi zvláštním způsobem, ale věci se pohybují směrem, kterým chceme. Já jsme si stále dobře vědom věcí, ve kterých se musíme zlepšit.

o tom, zda bude další přestupové okno tím, kdy se z toho stane jeho tým…

Záleží na tom, protože každé okno je jiné. Jaká očekávání máte v tom přestupovém okně a co se může skutečně stát. Existuje mnoho nejistot, abychom byli schopni odpovědět na tuto otázku s naprostou upřímností.

o tom, jak zabrání vyhoření Saky a Smith Rowea…

Velmi pečlivě sledujeme, co potřebují, co dělají a jaké kroky po určitou dobu podnikají, a neustále vyhodnocujeme, kde se nacházejí. Není to jen o fyzické stránce, je to i o té mentální, abychom se vypořádali s tlakem, očekáváními. Každý člověk je jiný, takže to musíme řídit velmi úzce.

o tom, zda má Martin místo v jeho dlouhodobé vizi…

Určitě má všechny vlastnosti a charakteristiky, které pro tuto pozici hledáme. Pak to bude záležet na dvou věcech. Za prvé, jak dobře se tady přizpůsobí a jak velký vliv může mít v našem týmu. Za druhé je to to, co si o tom myslí Real Madrid a hráč, protože oni ho vlastní a hráč v tom má také velké slovo.

o tom, jak moc byl ohromen mentalitou družstva…

Jsem opravdu ohromen odolností, kterou jsme jako tým prokázali a čím jsme v těchto těžkých chvílích prošli. Myslím, že je to opravdu důležité. Opravdu vidíte lidi, hráče, charaktery a hodnoty klubu, když se nedaří. Když jde všechno dobře, je to snadné, každý chce být na titulní stránce s úsměvem na rtech. Myslím, že to byla opravdu dobrá zkouška, která otestovala náš charakter, ale také to, jak komunikujeme a jak se vypořádáváme s tlakem. Musím říct, že tím jsem byl opravdu ohromen.

o tom, že jsme s Manchesterem United doma neprohráli přes dva roky…

Dobře. Myslím, že každý zápas je úplně jiný. Mají kapacitu a kvalitu na to, aby porazili kohokoliv na světě. Víme, že budeme muset být co nejlepší, protože nároky na tyto zápasy jsou obrovské. Musíme být zase lepší, než jsme byli v úterý, abychom je porazili, a tak se na to připravíme.

o tom, že Auba má proti United působivé výsledky a jak horlivý je v tom, vrátit ho do sestavy…

Je to náš kapitán a jeden z nejdůležitějších hráčů. Děláme všechno pro to, abychom ho měli zpět co nejrychleji, ale chápeme, že si prošel těžkými dny, že musel podporovat svou rodinu a my jsme tu byli, abychom ho podpořili i časem, který potřeboval, aby se to vyřešilo.

o tom, zda Auba musel odletět do zahraničí, nebo zůstal ve Spojeném království…

Musel podporovat svou rodinu a musel být s nimi.

o tom, zda by mohl být problém s karanténou…

Nevím, co se stane.

o tom, že Reiss Nelson nebyl poslední dva zápasy v týmu a zda očekává, že před uzávěrkou okna odejde na hostování…

To je rozhovor, který s hráči, co nemají moc hracího času, vedeme. Samozřejmě chceme pokračovat v jejich vývoji a v příštích třech dnech se s některými z nich rozhodneme, co je nejlepší udělat. Snažíme se jasně a transparentně vyjádřit, jaké jsou plány a jejich role v týmu a poté se rozhodneme pro to nejlepší pro hráče a klub.

o tom, jestli má Ainsley obavy, že musí hrát více zápasů, aby si v reprezentaci Anglie udržel místo…

Ano, je to znepokojující, když se jedná o mezinárodní fotbal a šanci dosáhnout této příležitosti. Chápu, že Ainsley chce víc minut. Musí bojovat, trénovat a vyzvat své spoluhráče a ukázat nám, že může být jedním z našich hráčů v úvodní sestavě.

o tom, zda Mustafi zůstane do léta, nebo zda může být dohodnuto vzájemné ukončení smlouvy…

To je opět další situace, která se právě otevírá a my vedeme s hráčem a agentem interní rozhovory. Uvidíme, jaké bude i pro toto správné řešení.

o tom, zda očekáváme, že zůstane…

Situaci monitorujeme, víc nemůžu říct. Právě probíhají rozhovory a uvidíme, co bude na konci přestupního okna nejlepším rozhodnutím.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

 1. jakub (karma: 12984) #1

  Já bych asi ještě s těma pohárama trošku brzdil. V tento moment je tam 11 týmů v rozmezí 12 bodů, někteří budou mít dohrávky, Aston Villa bude dohrávat se slepicema a Evertonem, Soton s Leedsem, Everton se City a dneska slepice s Liverpoolem, začnou do toho vstupovat Evropské poháry, FA Cup a třeba slepice budou hrát se City finále League Cupu, sezóna končí za 4 měsíce, je to ještě hodně daleko na nějaké predikce.

    • Radek (karma: 3100) #1

     vše se může smíchat se vším. Strašně snadno soudíme, jak jsou všichni pitomci uvnitř a proč dělají tahle rozhodnutí, proč je Auba z formy. Přitom na tom jeho maminka může mít velký podíl a třeba také ne. Dodnes si pamatuji, jak jednou na lavičce proti Spurs venku nebyl Rosa ani na lavičce a AW schytal neskutečný čoud. O pár dní se ukázalo, že Rosa dostal volno, jelikož Radka potratila. Občas jako fanoušci nejsme schopni usoudit, že tito lidé mají také normální život a kolikrát ještě těžší než my. Soudíme je pouze podle toho, jak 180 minut je vidíme týdně na hřišti.

 2. orek (karma: 14839) #1

  https://mobile.twitter.com/HitenPatel13/status/1354398118578712579?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1354398118578712579%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fd-2345952135209515507.ampproject.net%2F2101211748002%2Fframe.html
  Willian dělá vše proto aby ho fanoušci měli rádi..Takový Gabs by sprintovat do prostoru. Willian si užívá jak jde Pepe do několika hráčů místo aby mu to ulehčil sprintem do volného prostoru.

  • jakub (karma: 12984) #1

   Gabs by sprintoval, to nepochybně, ale Pépé by mu stejně nejspíš nepřihrál. Pépé měl včera úspěšnost přihrávek 64% a 0 key passes, naopak měl 4 úspěšné dribly z 5 pokusů, on není kdovíjak dobrej co se přihrávek týká, ten míč kolikrát drží úplně zbytečně než o něj přijde. Ale včera zahrál slušný zápas a pokud náhodou nebude hrát Auba proti United, tak bude nejspíš v základu, za což jsem rád. Ale kopat do Williana zbytečně nemusíš, ani Arteta s ním asi není nijak extra spokojen, i proto přišel Odegaard, takže jeho herní čas bude ještě limitovanější, což je asi dobře, třeba bude chtít hrát a v létě si sbalí kufry a najde si novou adresu.

    • jakub (karma: 12984) #1

     Realitivizuji? Mě nejde o kompromisy, byl bych rád pokud by Willian z klubu vypadl, na druhou stranu, proč po vítězství kopat do hráče kterej střídal? Nevidím v tom jediný smysl. Nic pozitivního to nepřináší, jsou to taky jenom lidi, byť skvěle placení. Včera se vyhrálo, bylo to super vítězství proti dobrému soupeři, proč raději nechválit pokud někdo zahrál dobře.

     • mc1897 (karma: 175) #1

      Myslim ze si pleties hodnotenie hraca a konkretnej lajdackej situacie. A z jednotlivych konkretnych situacii sa sklada zapas. Vyzera to, ze si nikdy nerobil ziaden sport, kde bola nejaka ambicia. Lebo prave toto je neprijatelne. Doslova vysrat sa na kamarata.
      BTW: ten zapas este nebol vyhraty vtedy, 20 minut do konca.
      Ale ok, nechajme to.

      |
     • jakub (karma: 12984) #1

      Hele, kdyby mu tak moc chtěl přihrát tak to mohl udělat ale neudělal to, vletěl do dalšího souboje, což je u Pépého klasika, není to kritika Pépého on má prostě driblink s míčem rád, já se mu nedivím. Hrál jsem fotbal, proto vím, že každý do toho týmu zapadá jinak. Willian byl u třetí branky, překvapivě, byť to opět byla přihrávka dozadu, opět nevystřelil na bránu atd.

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      Ale to je uplne jedno, jeho psou povinnostou je do takeho priestoru nabehut. Dalej bol cely cas za Pepem, asi ho Pepe nevidel, a pritom mal pred nim cca 5-7m priestor na nabeh, ktory by si Pepe urcite vsimol. Toto su presne tie veci co tvoria/nicia teamwork.

      |
     • bflmpsvz (karma: 3371) #1

      Tohle samozřejmě vypadá úplně strašně. Taky si ale říkám, nakolik Willian tady hrál takticky. Pépé je tam obklíčený hráči soupeře, jde přímo do nich a chce jimi proklouznout, riziko, že ztratí balon je – zcela upřímně – dost vysoké. Kdyby Pépé ztratil u obránce, budeme mít čtyři hráče za půlkou, kdežto Soton jenom vesměs dva a jdou na naši branku přes naši odkrytou levou stranu. Vyhráváme 3:1 a běží 75 minuta.

      Tu situaci jde teda přečíst více způsoby. A díky neoblibě Williana (zasloužené kvůli jeho hrozným výkonům) se až příliš lehce (a přitom selektivně) čte ta jediná. Kdyby jsou jen kdyby, ale jak píše Jakub, Pépé rád dribluje, relativně málo nahrává a šel do hodně nejistého driblu.

      Ano, Willian mohl vysprintovat. Ale poslal by mu to tam Pépé vůbec a nevystavil by se brzo do ofsajdu a nevyšachoval ze hry?

      Aby to nebylo jen plané hypotetizování, zaměř se fakt detailně na Willianův pohyb, vnímej více vývoj než situaci jako celek. Willian dvakrát akceleruje, ale hned zase zpomalí – vždy ale obezřetně situaci monitoruje (je dle situace připravený sprintovat dopředu, stejně jako zareagovat na případnou ztrátu). První akcelerace je, když křižuje Pépého, Pepé překonává jednoho hráče, ale okamžitě jej zezadu atakuje druhý, proto Willian zpomaluje. Pepé jej překonává a rychle míří ke střednímu obránci Sotonu (a v podstatě se tam motá kolem tří hráčů) – Willan zase chvilkově akceleruje, ale když se o obránce Pépé zastavuje, brzdí okamžitě i Willian. Dost podstatné je, že celou tu dobu se Willian pohybuje ve volném prostoru, kde by mu to tam Pépé mohl hodit, celou dobu tam je jako otevřená možnost. Neberu argument, že jej Pépé neviděl – musel o něm vědět a počítat s ním minimálně od doby, kdy jej Willian křižoval. Ale nahrávky nejsou Pépého silná stránka – zvlášť pokud dribluje, má hlavu dole a motá hráče sice skvěle, ale často dost neefektivně a nabíhajícím hráčům nenahrává. Willian dvakrát akceleruje, když očekává prostor na přihrávku a možná pokud by tam byl přímočarější a kombinačně schopnější hráč než Pepé, kdo ví, třeba by Willian na celou situaci reagoval jinak.

      To není lenivost, ale předvídavost. Znát své spoluhráče a adekvátně na ně reagovat dle vývoje zápasu je taky dobrá týmová kvalita. Možná cennější, než aby tam pobíhal alá headless chicken (jak se svého času přezdívalo Guendouzimu. Ostatně – i ten Pépé je geroj ve slalomu a dobře se na to kouká, ale týmově chytře zrovna nehraje…). Kdyby to Pépé hodil Willianovi do volného prostoru (ač si uvědomuju, že byl pod tlakem atakujících hráčů a nebylo to zrovna v jeho silách), mohli bychom hodnotit, jak by o míč Willian zabojoval (určitě by jej to hodilo do nebezpečné pozice). Kdyby Pépé v tom driblu ztratil – opět opakuji, že to bylo dost pravděpodobné – mohli bychom hodnotit, jak rychle by se Willian vracel.

      I když to není populární, myslím si, že v kontextu celého zápasu tohle Willian takticky vyhodnotil vlastně dost správně. Ale znovu chápu, že to kosmeticky vypadá strašně, tím spíše, jak trefně to zapadá do pocitů, které vůči Willianově působení většina fanoušků má (mě nevyjímaje).

      |
     • Kusuki (karma: 1295) #1

      paradny koment. je ocividne ze ked pepemu hrozi ze strati loptu wilian nesprintuje dopredu a ked naopak rozbehne sa. bolo to 3 1 a dolezitejsie bolo hrat disciplinovane a udrzat ten stav. Plus pepe ked si ma vybrat dribble alebo nahravku zvoli skor dribble.
      Vklude tam mohol nabehnut a mohla z toho byt sanca. ale vklude mohol stratit loptu a ich RB s ich kridlom mohli ist do precislenia a wilian by tam chybal
      myslim ze za stavu 1 1 by tam siel urcite

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      Tak ja tam teda akceleraciu nevidim ani raz, pohodlny vyklus cely cas. Beriem ze „monitoroval“, vo futbalovom slangu zabezpecoval. Ale zasa to nie je jeho uloha, boli hore 4 a vzadzu 6 nasi hraci, pohodlna defenzivna formacia, urcite nehrozilo precislenie keby isiel hore.
      Svojm alibistickym pohybom stazil aj Pepeho driblimg, lebo keby si tam zbehol, tak by reagovala aj obrana a Pepe by nemal taky presilu.
      Za mna stale epic fail a alibizmus.

      |
     • bflmpsvz (karma: 3371) #1

      No takhle, stejnoměrnou rychlostí po celou dobu neběží, jsou tam ta dvě zrychlení (v zárodku, protože okamžitě Pépé najíždí zase do několika hráčů). To je přesně to selektivní vnímání, o kterém jsem psal (které ani neznamená logicky nejjednodušší vysvětlení). Pro tebe je logikou alibismus vycházející z lenivosti. Jako vážně si myslíš, že se mu prostě „nechtělo běhat“, když je to celoživotně profesionální atlet? Přitom pokud Willian za nás hraje alibisticky, tak právě proto, že nejde do risku, snaží se za každou cenu neztratit balon. Podle stats rozboru na 7am se mu tohle jediné daří. Vysvětlení, že zabezpečoval je daleko smysluplnější. A prostě už bych se opakoval, ale vždy zůstává ve volném prostoru pro přihrávku a přitom situaci monitoruje, celý ten úsek neběží konstantní rychlostí (je prostě připraven v klíčovém okamžiku vyrazit, ale za tohoto stavu tam nebude bezhlavě vystřelovat, když je přihrávka od Pépého málo pravděpodobná, naopak jeho ztráta je pravděpodobná dost. Beru, že jsme vzadu měli zformovanou šestku, ale když se podíváš na počty a rozložení těch hráčů, tak by z levé strany do přečíslení šli (ne sami na bránu, ale je to zbytečné riziko, zvlášť, když vzadu byl Cedric – který se už taky rozbíhal dopředu, protože se později ukáže v záběru, a pak Luiz). 75 minuta, 3:1 pro nás.

      |
 3. Feri (karma: 6357) #1

  Jsem hodně zvědav na sestavu:
  – Tierney je stále otazník a dle mě obrovsky důležitý článek
  – Luiz v základu by na rychlý útok United byl dle mě katastrofa, snad nastoupi Gabriel
  – Partey měl svalový problém, rozhodně doufám že nastoupí, další klíčový hráč
  – Row take střídal a doufejme že spíše preventivně nebo menší křeče, varianta by byla případně Odegaard, hlavně ne Willian
  – Auba jakožto kapitán je také otázka, ač si troufnu říci že v jeho formě to pro nás není klíčový hráč a Martinelli nebo Pepe mají dle mě stejnou, neli větší šanci ukázat lepší výkon

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.