Arteta o prohře, Martinellim, Elnenym a dalším

Mikel Arteta ve čtvrtek poctivě zhodnotil naši porážku s Manchesterem United

Čtěte přepis tiskové konference, kdy boss hovořil o výkonu, Gebrielu Martinellim a dalším.

o tom, zda je zklamaný, že jsme po remízovém stavu nevyhráli zápas…

No, dali jsme první branku a potom jsme měli naprostou kontrolu nad zápasem. Začali jsme odevzdávat velmi jednoduché míče ve velmi nebezpečných oblastech, které jim otevřely nějaké prostory a dali jim nějaký impuls. Měli jsme nějaké potíže a připustili jsme branku. Druhý poločas jsme myslím začali opravdu dobře, měli jsme totální kontrolu, uznali jsme gól a reagovali jsme na to opravdu dobře, hráli jsme dál a byli jsme dominantní ve hře. Dali jsme druhou branku a potom musíme jít a ukázat zralost a dát třetí. V tu chvíli jsme tu situaci nezvládli dost dobře a připustili jsme třetí branku. Jsem spokojen se spoustou věcí, které jsem viděl, ale buďme realističtí, když připustíte tři branky na Old Trafford, je pak velmi ošidné něco ze zápasu získat.

o tom, jestli viděl, že je brankář na zemi při úvodní brance…

No, byla to velmi rychlá akce a potom jsme nevěděli co čekat. Mluvil jsem se čtvrtým rozhodčím a ten gól připustil. Od té doby jsem to viděl.

o Martinelliho výkonu…

Ano, vypadal jako hrozba. V první půli měl velkou šanci a asi měl hrát dál. Vytvářel asistence, pracoval extrémně tvrdě a měl opravdu dobré momenty – vypadal jako hrozba.

o tom, zda cítil, že by tým mohl být po první brance trochu pohodlný…

Ne, myslím, že jsme byli nedbalí. Dali jsme míč soupeři a neměli jsme tam žádný tlak. To vytvořilo silnou hybnost, která jim umožnila běžet vpřed, a měli strukturu ke hře – najednou jsme začali odevzdávat míče. Tolik nevynucených chyb, které vedly k víře, že mohou v zápase něco udělat. Neviděl jsem tým se zataženou ruční brzdou, viděl jsem tým, který chtěl vnutit svoji hru. Byli jsme dominantní, hráli jsme se správnou strukturou a zároveň se správnou volností. Ale nebránili jsme naše pokutové území dost dobře a některé situace jsme nezvládli dost dobře na to, abychom zabránili tomu, aby se to stalo.

o tom, jestli cítil, že někteří starší hráči dnes podávali dobré výkony…

Určitě je to rovnováha, kterou potřebujeme, a ta rovnováha je správná. Starší hráči musí vést a mladí hráči je musí následovat.

o tom, jak to udělá, aby zabránil hráčům odpadnout poté, co skórují jako první…

No já nevím, je to velmi těžké, protože když jste v držení míče, musíte dělat rozhodnutí – a já je chci povzbudit, aby dělali to, co cítí. Ale víte, že proti těmto týmům, s kvalitou a množstvím hráčů, kteří proti vám hned mohou hrát, přijde okamžitě trest.

o Elnenym v základní sestavě před Sambim…

Je možné hrát hráče jako je on, s tou zkušeností, že má hrát v této aréně. Když tu hrál minulý rok, byl neuvěřitelně dobrý. Tak hodně trénoval, a jak se chová, a také věřím, že někdy musíme věci na zápas střídat.

/arsenal.com/