Arteta o prohře, Tomiyasovi a Parteyho červené kartě

Po neuspokojivé porážce s Liverpoolem ve druhém semifinále na Emirates Stadium jsou naše naděje, že se letos podíváme do finále Carabao Cupu u konce

Diego Jota po těžkém bezbrankovém zápase na Anfield minulý týden dnes uhrál celkovou porážku 2-0.

Další frustrace přišla, když Thomas Partey – teprve nedávno na hřišti jako náhradník po návratu z AFCON – dostal červenou kartu a je tak vyřazen z nedělního zápasu proti Burnley.

Zde je to, co Mikel Arteta řekl na pozápasové tiskové konferenci.

o porážce…

Je to velké zklamání, protože když hrajete jedno finále venku a pak tady, jste opravdu vzrušení a opravdu se na to těšíte. Udělali jsme všechno pro to, abychom postavili konkurenceschopný tým. Myslím, že jsme v zápase proti TOP klubu měli své momenty. V první půli určitě, když jsme měli šance, trefili jsme tyč, musíme skórovat. Ve druhé půli na začátku to bylo to samé. Ale když dáte branku, v tom je ten rozdíl. Když poprvé prošli naší půlící čáru, dali s trochou štěstí branku. To mění remízu a ano, odevzdali jsme míč v nebezpečném prostoru poté, co jsme jej získali. Když útočí na váš prostor mezi středem a obranou jedinou přihrávkou, je to extrémně nebezpečné, protože mají kvalitu na to, aby šanci dokončili.

na bránění Tomiyasa při první brance…

Uklouzl. Snažil se míč zablokovat a málem ho měl, ale uklouzl a potom mu míč proletěl nohama, Jota míč špatně trefil a šel na druhou stranu brankáře. Myslím si, že bylo těžké tomu zabránit.

o červené kartě pro Parteyho…

Je to velká ztráta a musíme se z toho poučit. Poslední tři zápasy jsme hráli s deseti muži a proti TOP klubům to nejde, protože jsme úplně na ráně. Je dost těžké je porazit, ale s deseti muži se to stává skutečnou výzvou a není to to, co potřebujeme, nemít ho k dispozici, s množstvím hráčů, které máme mimo.

o tom, jak velké téma jsou červené karty…

Je to proto, že se to stalo z různých důvodů. Musíme to úplně vymýtit. Chceme být konkurenceschopní, chceme vyhrávat zápasy a mít zase dobrý sled zápasů, musíme hrát s 11 hráči.

o tom, jak tento výsledek ovlivňuje náladu v klubu…

Jsem nesmírně hrdý na to, jak se naši fanoušci snažili pomoci týmu, jaký impuls včera vytvořili. Vím, co ti hráči udělali, aby hráli až do dnešního večera – pět nebo šest z nich nemělo žádné tréninky – a byli stále ochotni soutěžit, a způsob, jakým to udělali proti tomuto týmu, je podle mého názoru pozoruhodný. Takže se pokusím využít pozitivního smyslu slova, abych to použil směrem k neděli.

o tom, zda nám to ukazuje, že máme šanci utkat se s týmy jako je Liverpool…

Ano, protože potřebujete mít družstvo 20 nebo 22 nejlepších hráčů v poli, a to zabere čas.

o Tomiyasově formě a zda mu chybí zápasová kondice…

No, dokázal neuvěřitelné. Nechtěli jsme s ním hrát, museli jsme ho tlačit, protože Cedric a Calum byli mimo a my jsme neměli žádné obránce. Ve chvíli, kdy to věděl, řekl, že bude hrát. Neměl s námi žádné tréninky, a přesto byl ochotný hrát a bojovat tak, jak to udělal dnes. Takže jsem nesmírně hrdý a vděčný za hráče, které máme.

o našich disciplinárních záznamech…

Znepokojuje mě to, protože v těchto čtyřech zápasech je to obrovská laskavost, a viděli jsme, že jsme zápasy prohráli – když jsme hráli proti Man City a dnes večer – a to je velký důvod. Takže to musíme vymýtit. Musíme začít hrát konzistentně s 11 hráči a musíme se z toho poučit. Tentokrát nemůžeme přijmout žádné výmluvy.

/arsenal.com/