Arteta o remíze, rozhodnutích a souboji s Man City

Mikel Arteta musel litovat vyrovnávací branky v druhém poločase, který nás v sobotu na Emirates Stadium v zápase proti Brentfordu stál dva body.

První branka Leandra Trossarda za klub nám dala výhodu, ale vyrovnávací gól Ivana Toneyho – který byl uznaný až po dlouhém přezkoumání VAR pro ofsajd – dal hostům podíl na bodech. Po zápase mluvil Mikel Arteta s médii o zápase, rozhodnutí uznat Brentfordu branku, a podíval se i na náš střet dvou nejlépe postavených týmů PL proti Manchesteru City, který se odehraje ve středu.

O tom, zda si myslí, že gól Brentfordu byl ofsajd…

Ano, podíval jsem se na to zpětně a je to ofsajd. Je to frustrující, ale pravděpodobně nám podají vysvětlení později v týdnu, ale dnes žádné nemáme. Při pohledu na video musíte aplikovat určité principy v bránění a děláte to tím, že se držíte pravidel. A najednou musíte aplikovat jiná pravidla, musíte změnit své zásady. Řekněte nám to předtím, protože pak nemůžeme mít linii tak vysoko, budete mít vždy výhodu, pokud budete zablokován.

O které akci cítí, že to byl ofsajd…

Akce, kdy blokujete a jste přitom v ofsajdu. Nemůžete blokovat, když jste v ofsajdu.

O tom, zda to byl ofsajd v závěru akce, kdy dal Brentford branku…

Myslím, že ano, ale pak doufám, že to vidí kamera, vypadá to jako skutečná akce, nevím, je příliš pozdě. Branka byla uznána a my jsme ztratili dva body.

O tom, zda cítil, že tam byly dva ofsajdy, když dal Brentford branku…

O druhém říkám, že nevím, protože musíte vidět čáru tak, jak ji vidí kamera. Teď je to irelevantní, je to pryč.

O tom, zda to postoupí dál na Premier League…

Ano, vždy to s nimi hodnotíme. Vyjadřujeme své názory a své připomínky, ale už je pozdě. Příliš pozdě.

O tom, zda Brentford ohnul pravidla při nastaveném čase…

Každý tým se snaží udělat jednu věc, to je součástí hry.

O tom, zda to byl z jeho strany frustrující výkon…

Myslím, že to byl opravdu silný výkon, měli jsme momenty, proti nám stálo velmi ošidné mužstvo. Ukázali nám to, takže je to i jejich zásluha, protože výsledky, kterých dosáhli proti špičkovým týmům nejsou náhoda, ale myslím si, že jsme toho ve hře udělali hodně. Hodně jsme na tom lpěli, udělali jsme složitější věc, abychom dali branku. Brzy na to se stalo, co se stalo, je to frustrující, ale tohle je Premier League.

O tom, zda se tým bez rotace unavuje…

Vždy jsme o tom přemýšleli, a to s několika hráči, zvlášť když prohrajete, ale tyto otázky budou vždy, když ztratíte bod nebo dva. Jsem rád, že můžu být s pohodě s tím, jak se kluci snažili a jak moc to chtějí. S hráči, které máme, se snažíme maximalizovat naše zdroje, zatím si vedou opravdu dobře.

O týmech, které proti Arsenalu hrají v hlubokém bloku…

Ano, ale bylo to stejné s Brentfordem venku, Fulhamem, Southamptonem a se spoustou dalších týmů, které jsme tu porazili. Není to pro nás nic nového. Víme, že každý tým má svůj způsob hry. Je to věc, kterou zkouší.

O obavách z naší zranitelnosti při zahrávání standardních situací v posledních třech zápasech…

Samozřejmě že se chci zlepšit v každé oblasti a jsme třetí nejlepší tým co se defenzívy týká. Chceme být nejlepší. V úvodu zápasu jsme připustili dvě standardní situace. Je to jejich síla, to je to, co dělají. Kontrolovali jsme je docela dobře, myslím si že i v té situaci, protože jsme si mysleli, že budou v ofsajdu, ale nebyli. Je to vždy nešťastné, protože vás to stojí body. Standardní situace mají v této soutěži velký význam, to je jisté.

O tom, že se nám poprvé nepodařilo vyhrát dva po sobě jdoucí ligové zápasy v sezóně…

Ano, chcete vyhrát co nejrychleji, a my jsme dnes chtěli vyhrát. Vidíte, jak je to těžké pro každý jednotlivý klub, vyhrát dva zápasy po sobě. Podívejte se na tabulku a podívejte se, kolik bodů mají, je to z nějakého důvodu. Musíte být výborní ve všem, co v zápasech děláte, pak potřebujete určitá rozhodnutí, která půjdou ve váš prospěch. Je tu spousta věcí.

O programu týmu před středečním zápasem proti Manchesteru City…

Program? No nejprve budeme mít zítra trénink, zotavíme se a zhodnotíme zápas, abychom zjistili, co můžeme udělat lépe a pokračovat v tom. Samozřejmě že budeme studovat Manchester City a pak se budeme od pondělí připravovat na zápas.

O tom, zda bude nějaký trénink zaměřený na mentalitu před tímto zápasem…

Musíte mít tu nejlepší mentalitu, ale proti Brentfordu to bylo úplně stejné. Není to otázka toho, jak se kluci snažili, dívám se na jejich řeč těla, jejich záměry a jak moc to chtějí, reakce, když ztratí dva body, způsob, jakým je ztratili. Jsou na skvělém místě.

O tom, zda má teď středeční zápas ještě větší důležitost…

Každé utkání je důležité. To je případ posledních dvou měsíců, a dnes to pro nás byl obrovský zápas. Byl to velký zápas a my jsme zklamaní, protože jsme chtěli všechny tři body.

O tom, zda bylo v dnešní atmosféře hodně napětí…

Myslel jsem si, že stadion dnes poskakuje. Fanoušci jsou tolik s týmem. Chtějí to nejlepší pro tým. Opět nás tolik podporovali, když jsme dali branku, způsob, jak diváci reagovali. Samozřejmě jsme od nich dnes nemohli požadovat nic jiného.

O tom, zda došlo k poklesu Martinelliho výkonu…

Myslím, že každý hráč má svou chvíli. Vystřídali jsme Gabiho za Lea, protože když se Leo dostane do těchto pozic, je tak dobrý. Je tak vyrovnaný, neustále předstírá pohyb, naznačuje, hraje dopředu, má čich na to, kam míč dopadne, a věříme, že vystřídat ho byla správná volba.

/arsenal.com/