Arteta o Slavii, Aubameyangovi a Nevillovi

Ve čtvrtek nás čeká důležitý zápas Evropské Ligy, a proto se Mikel opět posadil před novináře a odpovídal na jejich dotazy.

zda nám jde v EL o všechno…
V této soutěži to tak je, když hrajete, tak buď jdete dál nebo vypadnete. Chceme být v semifinále a víme, jak důležitý zápas to pro nás je.

zda jsou naše šance na LM skrze PL pryč…
Dokud to je matematicky možné, musíme bojovat. Není jiná cesta. Musíme být realisté s ohledem na naši pozici v tabulce, která je extrémně těžká. Matematicky to ale možné je, takže se toho držme.

o PEA…
Spoléháme se, že každý hráč v týmu odvede své maximum a na hřišti předvede výkon, který tento klub požaduje.

o zranění Kierana Tierneyho…
Musíme se první ujistit, že nepotřebuje operaci, zatím to tak nevypadá. Pokud to tak bude, bude mimo tak 4 až 6 týdnů. Mohlo to být horší, protože ten střet vypadal děsivě, cítí se ale lépe a poranění nevypadá tak zle. Nakonec to není tak špatná zpráva jakou jsme na konci zápasu očekávali.

zda si ještě Tierney tuto sezónu zahraje…
Nevíme, musíme den po dni sledovat, jak se Kieran cítí, jak zareaguje. Jakmile bude připravený na zápasové vytížení a bude trénovat s týmem, s ohledem a naše postavení a jeho stav, se teprve rozhodneme.

zda bude Tierney v pořádku na EURO…
Znovu, záleží to na vývoji v následujících týdnech. Tak moc dychtí po tom, aby za nás hrál ještě do konce sezóny a stejně tak moc chce reprezentovat svou zemi na EURU.

o šanci Martina Odegaarda ve čtvrtek nastoupit…
Zase, dnes jej prohlédneme. Z reprezentace si přinesl zranění, které jej poslední dva nebo tři dny trápilo. Pár dalších se přidalo po zápase s Liverpoolem, takže dnes se podíváme na to, jak na tom všichni jsou a kdo bude k dispozici pro zítřek.

o Sakovi, Roweovi a Xhakovi…
Dnes budeme trénoval všichni společně a uvidíme, jak se budou cítit.

zda byl klub v kontaktu s Lucasem Torreirou…
Samozřejmě. Mluvili jsme s ním a víme, jak těžké časy teď prožívá. Se svojí matkou si byl opravdu blízký, i se svou rodinou. Je to pro něj těžké a spoustu se mu toho honí hlavou. Když se děje něco takového, není to vhodný čas na rozhodnutí.

o touze Torreiry vrátit se do Jižní Ameriky…
Rozumím. Chápu, jak se teď cítí. Pravděpodobně cítí povinnost a potřebu být blíže rodině. Není to ale chvíle pro dělání rozhodnutí a rozhodně jej musí udělat více stran. Nyní se nic měnit nebude. Jde pouze o rozhovor s nějakými komentáři. Uvidíme, co se stane.

o rovnováze mezi touhou hráče a finančními potřebami klubu…
Je to velmi běžné, protože hráči během kariéry zažijí různá období s emocionálními momenty. Tyto věci se stávají a my se s tím musíme vypořádat. Víme, že když přivedeme hráče ze zahraničí, může mít trable s adaptací na novou zemi, nový jazyk, nové způsoby. Ten risk existuje a musíte ho umět zvládat, udělat správná rozhodnutí ve správný čas.

o Willianově první sezóně a jeho pocitech z ní…
Myslím, že můžeme dosáhnout lepších výkonů, protože jeho potenciál je velký. Potřebuje podporu týmu a tým musí být stabilní, aby mu poskytl to, co potřebuje k tomu, aby se mohl na hřišti předvést. Je pravda, že v posledních týdnech jsme jej viděli v lepší formě a jeho přínos byl opravdu pozitivní. Takže jeho forma bude pro jeho výkon a celý tým v posledních dvou měsících klíčová.

zda budeme muset bez Kierana změnit náš útočný styl…
Ano. Budeme muset udělat pár změn protože jeho kvality jsou unikátní a nikoho s podobnými kvalitami v týmu nemáme. Bez nějakého tréninku je to trochu nebezpečné. Budeme muset najít jiný způsob, jak tuto  mezeru zaplnit a použít jiné věci, abychom byli stejně efektivní.

zda zvažuje použití Saky na této pozici a zda nemá obavy, že by to způsobilo nerovnováhu v jiných oblastech…
Taková je realita. Musíte něco změnit a najít jiné způsoby útočení. Stejně tak musíte najít stabilitu v obranné fázi a během přechodu a pro hráče to musí být komfortní během toho. Věděli jsme, že je slabina týmu, protože jsme neměli nikoho, kdo by Kierana nahradil. Nyní musíme najít jiné řešení.

o tom, proč jsme lednu nikoho nepřivedli…
Nemohli jsme v tom okně nic dělat. Rozhodli jsme se i Kolasinace poslat na hostování, tak jsme se rozhodli.

zda vypadneme, když budeme hrát jako proti Liverpoolu…
Nechci myslet tak, že budeme hrát jako proti nim. Každý zápas je naprosto odlišný a chci myslet na to, že můžeme hrát jako proti jiným soupeřům letos. Potom budeme mít šanci být v dalším kole.

zda si trhá vlasy kvůli náhlým výkyvům ve výkonech…
Ano. Musíme zajistit, aby se to neopakovalo.

o kritice Gary Nevilla a Jamie Carraghera na některé naše hráče…
Bez komentáře. Myslím, že musíme respektovat každý názor a kritiku po zápase s Liverpoolem musíme přijmout, je za naši hru naprosto adekvátní. Není čas na odpovědi, je čas na to, abychom ukázali něco na hřišti.

zda musí Auba začít hrát lépe…
Myslím, že všichni hráči i já musíme předvést lepší výkon, než jaký jsme předvedli proti Liverpoolu, to je jisté.

zda si myslí, že postoupíme do dalšího kola…
Máme opravdu těžkého soupeře, když se podíváte na to, jak se dostali do jejich pozice, tak si to naprosto zaslouží. Dokázali to opravdu specifickým a efektivním způsobem, bude výzva, to je jisté.

zda je hra na tři stopery už za námi nebo o tom opět uvažuje…
Tým musí být flexibilní když je to potřeba. Někdy kvůli tom, co dělá soupeř, někdy kvůli kvalitě hráčů, které máme. Někdy kvůli tomu, že soupeř nemůže předvídat, co uděláme. Takže je mnoho způsobů a musíme být flexibilní.

o komentářích Garry Nevilla…
Poslouchejte, nečtu je ani neposlouchám. Samozřejmě, bych měl vědět, co bylo řečeno. Chci jenom říct, že pokud něco řekl Gary, Jamie nebo kdokoliv jiný o našem výkonu s Liverpoolem, musíme jen mlčet a ukázat lepší výkon. To je to jediné, co musíme udělat.

zda viděl na tréninku správnou reakci…
Absolutně. Ano.

o tom, jak se to vyvíjí…
Nemohu kritizovat tvrdou práci nebo přístup mých hráčů. Nikdy jsem to nedělal. Ať už jsme více efektivní nebo ne, zda dostatečně vítězíme nebo ne. Jsou oblasti, kde máme své limity, ve kterých jsme nekonzistentní, ale také jsou oblasti, ve kterých se nám opravdu daří. Požaduji, abychom plnili tyto cíle a dosahovali nejlepší úrovně každý jednotlivý den. Ať už je to na tréninku o v zápase, v posledních dvou dnech jsem to viděl. Nic jiného jsem neviděl. To, co se stalo proti Liverpoolu bylo proto obrovským šokem. Kvůli tomu, co jsme viděli na tréninku od prosince, ale je to pravděpodobně součást cesty. Někdy je rána nebo facka dobře proto, abyste se vrátil do reality.

o oblastech, ve kterých se musí hráči zlepšit…
Znovu, když se vrátíme k tomu výkonu, tak v každém ohledu. Musíme být mnohem lepší. Nemůžu zde mluvit o specifických věcech, které musíme dělat lépe. Musíme uhrát co nejlepší výsledek, předvést co nejlepší výkon, protože to nám zajistí výsledek, který chceme. To mě v posledních šesti nebo sedmi týdnech zajímá.

o Slavii Praha…
Jsou opravdu silným týmem. V lize jsou neporažení. Myslím, že v posledních letech soupeřili na nejvyšší úrovni, vždy se dostali do hry a pro soupeře to bylo těžké. Jsou opravdu soutěživí, stateční, velmi přímí a kousaví, tým, který vám během zápasu způsobí problémy. Nikdy se nevzdávají, mají skvělý přístup po celou dobu, a proto poráží týmy, proto jsou tak dobrým týmem.

o rozdílech mezi Slavií a jinými soupeři v této sezóně…
Některé věci, které dělají jsou velmi specifické, velmi kreativní. A některé výjimečné věci, které u mnoha týmu nevidíte. Popsal bych jako velmi odvážný tým.

zda jej zaujal nějaký hráč…
Chtěl bych vyzdvihnout jejich kolektivní výkon. Samozřejmě mají několik dobrých individualit, měli několik dobrých hráčů, které v posledních letech prodali. Trh je sleduje protože jsou opravdu dobrým týmem. Víme, že v týmu mají několik zajímavých hráčů.

/arsenal.com/