Arteta o vítězstí, Lacazettovi, Odegaardovi a mnohem víc.

Mikel Arteta měl spoustu důvodů k oslavám, když se jeho svěřenci velmi stylově dostali zpět na vítěznou vlnu.

Navzdory pomalému startu jsme brzy převzali kontrolu a dostali jsme se na dostřel jednoho bodu za WHU, jehož ve středu přivítáme na Emirates Stadium.

o výkonu…
Ano, v prvních 15 minutách jsme začali poněkud nervózně, odezvdali jsme několik jednoduchých míčů a nedokázali dominovat. Myslím, že potom jsme už chytli rytmus zápasu. Dali jsme opravdu opravdu dobrý gól a poté jsme začali mnohem mnohem lépe kontrolovat hru. O poločase jsme hráčům dodali odvahu, aby tak pokračovali, snažili se být hrozbou a útočili. Myslím, že se nám to povedlo a vytvořili jsme si více šancí na vstřelení mnoha branek. Myslím, že celkově a po porážce je skvělé předvést takový výkon a získat takový výsledek.

o chybějícím Aubameyangovi…
Šlo o disciplinární trest, proto nebyl v týmu.

zda zůstane kapitánem…
Bavme se o zápase. Snažil jsem se vysvětlit důvod, upřímně. Nic víc k tomu neřeknu, budu se soustředit na výkon a kvalitu, která byla na hřišti.

zda mohl Aubameyang nastoupit…
Jsem opravdu rád, že jsme vyhráli 3-0. Teď jdeme na West Ham.

zda měl obavy jestli to neovlivní jeho tým…
Už jsem to říkal předtím – bohužel se ta událost stala.

zda očekává od kapitána více…
Očekávám od týmu to, co jsem dnes viděl, za to jsem opravdu rád.

o současné formě Odegaarda…
Jo, proti Evertonu měl dát hattrick. Více se dostává do vápna a nyní i chápe, proč ho v tom podporujeme. Pak rozhoduje zápasy – to je rozdíl mezi velmi dobrým hráčem a tím, kdo zápasy rozhoduje – takových hráčů potřebujeme na hřišti více, abychom vyhrávali více našich zápasů.

o střídání Gabriela v druhé půli…
Měl žlutou, tak jsem se rozhodl jej stáhnout.

zda byl Aubameyang včera na tréninku…
Znovu, nemůžu říct nic dalšího. Očividně jsem se snažil vysvětlit důvod, nemohl jsem jinak – děkuji za pochopení.

o kvalitě našeho výkonu…
Je to jeden zápas, dali jsme tři branky a mohli dát i více. Tak to je, jde jen o jeden zápas.

o WHU…
Samozřejmě jde o velký zápas. Víme, co v této sezóně dokázali, proč jsou tam, kde jsou. Pro nás je to doma velká příležitost.

o výkonu Lacazetta…
Byl jsem za něj opravdu rád, dělal vše, co jsme po něm požadovali. Zaprvé, naskočil a jeho obranné akce byly skvělé, potom jeho zapojení do mezihry, jak chápal volný prostor a jakou hrozbou ve vápně byl. Proto dal gól a měl i další příležitosti. Opravdu ovlivnil tým a jsem za něj rád.

o Lacazettově úvodní brance…
To jsme potřebovali. Jak jsem řekl, začali jsme trochu nervózně, nemohli jsme prolomit jejich tlak a odevzdali několik míčů v nebezpečných prostorech, ze kterých vás soupeř obvykle potrestá. To se nám podařilo odbourat. Pak tým předvedl jinou úroveň, sebedůvěra začala růst, hráli jsme lépe a lépe a zvládli jsme hře dominovat.

o kontrole hry v druhé půli…
Ano, a to musíme dělat častěji a vytrvale. Tohle chceme a takto chceme hrát, k tomu ale potřebujete správné možnosti, jak se dostat do útočné třetiny pomocí naší výstavby hry. Byli jsme dnes velkou hrozbou, měli ty správné úmysly, v útoku jsme byli přímočaří, riskovali a ohrožovali jejich bránu.

o předvedené houževnatosti…
Ano, ale je to o výsledcích, jeli jsme totiž na ManU a hráli lépe než loni, loni jsme na Old Trafford vyhráli a letos prohráli. Jeli jsme na Everton a hráli lépe než loni, znovu jsme předvedli chvíli, za které jsem nebyl šťastný, ale když se dívám zpětně, nezasloužili jsme si ten zápas prohrát. Ale prohráli, musíme najít náš způsob. Když je náš soupeř lepší, tak si můžeme podat ruce, ale když jsme lepší my, musíme si z těch zápasů odnést více.

zda je Auba k dispozici na zápas proti WHU…
Vysvětlil jsem, co se dnes stalo a důvod, proč zde nebyl. To je vše, co k tomu řeknu.

/arsenal.com, twitter.com/