Arteta o vítězství, Nketiahovi, Patinovi a Pepem

Mikel Arteta byl ve skvělé náladě, když jsme porazili Sunderland 5-1 a postoupili tak do semifinále Carabao Cupu

Náš manažer poté čelil médiím a hovořil o našem výkonu, Eddie Nketiahovi, Charliem Patinovi a dalším.

o našem výkonu…

Velmi dobrý. Postoupili jsme do semifinále, což jsme chtěli. Rozhodli jsme se dnes poměrně hodně rotovat a v první polovině to nějakou dobu trvalo, než jsme získali soudržnost. Dali jsme dva dobré góly, ale potom nám něco chybělo. Ve druhé půli jsme měli větší kontrolu a taky jsme dali pár krásných branek.

o budoucnosti Nketiaha…

Každý den vám říkám, že Eddieho si chceme nechat. Vidíme, jak trénuje, to je to, co dělá každý den, pracuje tvrdě a dává míč do sítě každé představení. Mám z něj opravdu radost. Pokaždé, když jsme ho potřebovali, vždy reagoval.

o tom, zda je těžké vynechat ho z Premier League…

Podle toho, jak jsme naplánovali družstvo a jak vypadala jeho situace v přestupovém okně, kdy měl spoustu možností, jsme si mysleli, že jeto nejlepší cesta, kterou jít. Ale způsob, jakým jsme sestavili družstvo a také situace, kdy se rozhodl zůstat, tak je nyní těžké pro něj najít minuty. Právě teď ale nachází prostor a využívá své minuty opravdu dobře.

o tom, zda Eddie může ještě zůstat…

Snažíme se o to. Nejde o nic jiného než o minuty. Chce herní čas, chce být na hřišti, a to je jediný důvod, proč si říkat: „Můžu to mít tady? To je otázka. Všichni chceme, aby zůstal.

o tom, zda bude mít víc šancí…

Ano, v poslední době hrál více minut než v minulosti a budeme ho potřebovat a bude hrát více minut.

o tom, co nabízí dopředu oproti ostatním…

Nevím, jestli je jiný než ostatní útočníci, ale opravdu se mi líbí, co má. Má neuvěřitelné pracovní tempo, má tempo a čuch na góly. Má schopnost zakončovat ve vápně v jakékoliv pozici a pak se mi opravdu líbí jeho charakter. Chce být nejlepší a neustále na tom pracuje. Je to hráč, který prošel naším systémem, proto ho chceme udržet.

o tom, jak povzbudivá byla naše poslední vystoupení…

Když vyhráváte fotbalové zápasy, všechno vypadá mnohem lépe. Musíme být v souladu s rozhodnutími, která děláme, snažit se neustále zlepšovat způsob hry, podávat lepší a lepší výkony a výsledky se dostaví. Přicházejí právě teď a nyní jde o důslednost. Čeká nás hodně zápasů a my chceme tuto formu udržet.

o tom, zda je s nominacemi obecně zacházeno s dostatečným respektem…

Nevidím moc trenérů a klubů, kteří by tuhle soutěž odsuzovali, protože každý chce vyhrát a každý chce vyhrát trofeje. Když vidíte sestavy před 10 lety a teď, jsou dost odlišné.

o debutové brance Charlieho Patina…

Krásný okamžik. Je to ještě dítě, které prochází naším systémem, velmi milé dítě. Trénuje s námi téměř každý týden. Byl to sen. Jako debutant přijít sem a skórovat před našimi fanoušky, opravdu výjimečný moment.

o „hajpu“ který je kolem něj…

To vidím! Viděl jsem to v klubu.

o fanoušcích, kteří zpívali jeho jméno, než přišel na hřiště…

Vím, vím. Myslím, že je to velmi pozitivní. Slyšeli o něm a vědí, čím se může stát a teď ho musíme pomalu připravit. Myslím, že dnešek byl dobrý začátek.

o tom, zda něj není trochu moc humbuku…

Ne, tomu se musíme vyhnout. Pořád má před sebou velkou konkurenci. Je opravdu mladý. Musí jít krok za krokem. Dnes měl štěstí, dostal příležitost a chopil se jí opravdu dobře.

o tom, jak to vypadá s Pepem…

Je to těžké pro každého, kdo nehraje. Co musí udělat je to, když nemá minuty, ukázat to na hřišti, že na to má a je připraven, když ho tým potřebuje.

/arsenal.com/