Arteta o vítězství, Parteym, Nketiahovi a Lacazettovi

Mikel Arteta byl po vítězství 3-0 nad AFC Wimbledon a postupu do čtvrtého kola Carabao Cupu šťastný

o potřebě, že pro tohle musíme tvrdě pracovat…

Dokud jsme vedli 1-0 tak byli samozřejmě stále ve hře a v každé situaci, jako jsou ty standardní můžete dostat branku, takže jsme věděli, že musíme zápas dohrát. Nakonec jsme to udělali a vypadalo to pohodlně, ale od začátku to byl těžký zápas.

o tom, zda bylo v plánu, že hrál Partey hodinu…

Od té doby, co byl zraněný, nehrál moc minut. Věříme, že rytmus zápasů se nepodobá žádnému tréninku. Myslím, že to pro něj bylo velmi prospěšné.

o tom, zda bylo riziko hrát s ním proti AFC Wimbledonu…

Nemysleli jsme si to, a proto jsme se rozhodli s ním hrát – ale když hrajete zápas, nebo mít intenzivní trénink je vždy riziko. Věříme, že to byla správná věc a on na to opravdu tlačil, takže si myslím, že to dopadlo dobře.

o tom, že Saka vypadá živě a pokud se teď vrací do své nejlepší formy…

Dohrál zápas proti Burnley mnohem lépe než týden předtím. Opět sháněl minuty – chtěl si pár minut zahrát, aby měl zápasovou kondici. Myslím si, že když přišel, vypadal opravdu silně.

o tom, kolik změn očekává na neděli…

Nevím – Budu hodnotit hru a uvidíme, kolik změn v neděli uděláme.

o publiku a hráčích, kteří berou zápas vážně a o Lacově velké oslavě…

Přístup je takový, že chcete vyhrát každý zápas – to musí být cílem tohoto fotbalového klubu. Mít 50 000 fanoušků při Carabao Cupu ve středu večer je dost zvláštní a na mnoha místech se to neděje. Hráči si toho všímají, a to samozřejmě zvyšuje úroveň požadavků. Tahle noc byla díky nim výjimečnější.

o výkonu Lacazetta…

Byl kapitánem, protože je jedním z našich vůdců a starších hráčů. Nebyli jsme schopni s ním moc hrát. Minulý týden jsem s ním chtěl hrát, ale měli jsme nějaká zranění po celou hru a nemohli jsme ho použít. Dnes dal branku a znovu tvrdě pracoval.

o tom, jak byl ohromen Nketiahem…

Myslím, že Eddie nám dává každý den lekci, jak má profesionál v téhle práci žít. Bylo kolem něj hodně spekulací, hodně debat, ale má pokoru a trénoval tvrději než kdokoliv jiný, stará se o sebe a podporuje všechny své spoluhráče za jakýchkoliv okolností. Takže mu to moc přeji a není náhoda, že je schopný předvádět takové výkony na takové úrovni a fyzicky, jak zvládá hru, protože každý den trénuje nejlíp. Mám z něj radost.

o tom, jak blízko byl Charlie Patino k účasti v týmu…

Byl velmi blízko, ale také jsme se rozhodli, že někteří hráči potřebují minuty, ale časem se to přirozeně stane.

o tom, jak byl ohromen Patinem…

Charlie byl dobrý. Trénoval s námi víc a víc. Byl na tréninku v Colney a byl opravdu dobrý. Ještě jednou, dejte mu čas a my ho připravíme.

o tom, že máme nyní více pozitivní náladu…

Samozřejmě, ale vítězství ve fotbalových zápasech je to, co přináší toto spojení a víru, a šťastnější fanoušky. Jsou tu, aby podpořili tým a chtějí vidět, jak tým vyhrává. Je to přirozená věc. Vždycky byli s týmem a teď jsou na jiné úrovni a my je potřebujeme v neděli na ještě vyšší úrovni, protože je budeme potřebovat a snad si spolu užijeme krásný den.

jak se dostat přes Leeds do dalšího kola…

Právě jsme to zjistili, máme s tím zkušenosti, víme, jak to bude těžké. Bude to velký zápas.

o momentu, se kterým jdeme do severolondýnského derby…

Je to opravdu důležité, protože sebevědomí zvyšuje konkurenci a přináší z vás to nejlepší, když máte těžké chvíle. Teď kluci vyhráli tři zápasy v řadě, takže jim patří uznání za to, jak se s touto situací vypořádali a teď se opravdu těší, že budou hrát v neděli, která je pro nás zatím doma největším dnem sezóny.

/arsenal.com/