Arteta po bitvě na Anfieldu.

Arteta vyzdvihl náš charakter a vůli ‚jít do války‘, díky které jsme si z prvního semifinále odvezli bezgólovou remízu.

o výkonu týmu…
Jsem extrémn hrdý na to, co kluci dnes udělali na tak obtížném stadionu proti skvělému soupeři, navíc když hráli 70 minut v desíti. Bylo to o bojovnosti, duchu, odhodlání a stejně i kvalitě, kterou ukázali ve hře, která byla nad naše síly, na kterou netrénujete, ale bylo to zapotřebí k vítězství. Chci vidět tým, který hraje s emocemi a předvádí ve hře vše, o čem jsme každý den na tréninku mluvili. Dnes jsem to viděl a jsem velmi šťastný.

zda viděl Granitův zákrok, po kterém obdržel červenou kartu…
Ne, neviděl. Dělal jsem venku rozhovory, teď zase tady. Nemůžu to posuzovat dokud to neuvidím.

zda jsme favority v postupu do finále…
Odehráli jsme teprve poločas, možná ještě méně než to, ještě nás čeká druhý zápas. Je to soupeř světové třídy a získali jsme skvělý výsledek za jistých podmínek. Musíme uvažovat tak, že je to pozitivní, ale čeká nás odveta a potřebujeme každého zpět. Na Emirates musíme vytvořit s fanoušky skvělou atmosféru, ti, kteří cestovali dnes zde, vytvořili neskutečný hluk a dodali nám neuvěřitelnou energii, musíme do zápasu dát vše a pokusit se dostat do finále.

o vyloučení Xhaky a jeho ztrátě na NLD…
Ano, ale přijeli jsme zde a už tak nám chybělo devět nebo deset hráčů. Poslouchejte, nevíme, co můžeme očekávat od zítřejšího dne, nemůžeme se na to pořád poohlížet a používat to jako výmluvu. Musíme zápasy hrát, je to naše práce, známe souvislosti, ve kterých se nacházíme a vše se může změnit, klidně v ještě horší situaci, týmy se musí přestavět, měli jsme hráče, kteří se rozhodli hrát a v neděli se budeme snažit o to samé.

o zranění Saky a zda požádá o odklad nedělního utkání…
Nevím. V poslední minutě něco ucítil, byl opravdu unavený, nevím. Je to mladý kluk a rychle se zotavuje, za poslední měsíc odehrál spoustu minut, tak uvidíme, kdo bude k dispozici.

o tom, co se změnilo v naší psychice ve venkovních zápasech…
Když přijedete na takovýto stadion, řekl jsem hráčům, že si musíte vybrat takové hráře, se kterými rádi půjdete do války protože budete muset bojovat, zažijete těžké chvíle, okamžiky, kdy budete muset trpět a je to o tom, jak k těmto momentům přistoupíte. Když chcete za svůj tým bojovat, máte vůli přijmout to, že v určitých chvílích nebudete hrát hru, kterou chcete, pak se vám stanou dobré věci, když budete hrát s takovým duchem, bojovností a týmem coby bratrstvem, v závěru budete odměněni, což se, si myslím, stalo i dnes.

jaký má pocit z dnešního výsledku ve srovnání s velkým vítězstvím…
No, je to naprosto odlišné s ohledem na okolnosti, kontext, kde jsme hráli, to je velmi odlišné a musíte hodnotit výsledek v každém jednotlivém zápase zvlášť. To, co jsme dnes předvedli zde za 70 minut bylo extrémně těžké a ukazuje to, jak moc jsme to chtěli, jak moc se chceme dostat do finále. Dnešek byl prvním krokem k tomu, abychom měli možnost to v druhém zápase dokončit.

zda by mohl být zápas proti T*ttenhamu odložen…
Nevím. Je to možnost v každém zápase z naší i soupeřovy strany. Kvůli množství problémů, které má každý a kvůli tomu, že se to stává každý týden. Pokusíme se připravit na zápas s vědomím, že hrát budeme. Pokud se stane něco jiného, tak to prostě bude.

/arsenal.com/