Arteta po vítězství na Rapidem Vídeň

Bylo to velmi náročné, ze svého úvodního zápasu Evropské Ligy si ale Arsenal nakonec odváží vítězství. Po zápase odpovídal Mikel Arteta na dotazy ohledně vítězství, rozehrávky od gólmana, Thomase Parteyho nebo Mesuta Ozila.

zda jsme měli štěstí, že jsme vyhráli…
Věděli jsme, že to bude těžký zápas a udělali jsme si to ještě těžší některými rozhodnutími, které jsme přijali, a brankou, kterou jsme dostali, což je má chyba, protože toto vyžaduji. Opravdu se mi ale líbila reakce, v druhém poločase jsme mnohem lépe využívali prostory pro útok, hráli jsme účelově a vytvořili si mnohem více šancí i přesto, že jsme jim darovali gól po našem nedorozumění. Ve výsledku si ale myslím, že jsme dali dvě dobré branky, ta druhá byla fantastická a jsem rád, že jsme začali vítězstvím.

o tom, že trvá na rozehrávce na krátko i když jsou hráči pod tlakem…
Ano a je to součást naší hry. Víme, kdy to udělat a kdy míč zakopnout na tribunu, což je součást toho, o co se snažíme, poznat to je ale mnohem snazší z tribuny, než ze hřiště. Leno na to má kuráž, byli jsme v tom velmi úspěšní, vstřelili jsme díky tomu mnoho branek, dokonce v důležitých zápasech, takže musíme najít tu správnou rovnováhu, budu ale hráče podporovat, aby to dělali ve správný moment.

zda chyby, jako ta před prvním gólem, jsou jen výsledek tohoto způsobu hry…
Ano, absolutně, ale hráči budou lépe a lépe rozumět těmto míčům, které musíme v těchto prostorech hrát, ve vztahu, odkud jde tlak na ně, a vzdálenosti od soupeře, ve které to ještě zvládnete. Poté bude vše lepší, očividně se ale musíte ve zlomku vteřiny rozhodnout, správně si míč zpracovat, správně přihrát, na to samozřejmě čeká i soupeř, takže to je něco, na čem musíme neustále pracovat, protože jestli budeme hrát tak, jak chci, je nezbytné to dělat nadále v naší rozehrávce.

o tom, že Thomas Partey vypadal v záloze tak dobře…
Ano, abych byl férový, vypadal opravdu solidně a v pohodě. Myslím, že zálohu držel on sám, byli jsme totiž více otevření a začali více útočit s některými hráči. Myslím, že byl dnes večer fantastický a přijde od něj ještě více.

zda je těžké, udržet očekávání od Thomase pod kontrolou…
Ano, samozřejmě. Potřebuje ale okolo sebe své spoluhráče. Není to jen o něm. Víme, že díky ceně, kterou jsme za něj zaplatili, a s profilem hráče, jakým je, se na něj bude každý jednotlivý zápas dívat spousta lidí. Je to ale o týmové struktuře, jednotě a soudržnosti, kterou v týmu potřebujeme, on je jedním dílkem toho všeho a doufejme, že velkým.

o tweetech Mesuta Ozila během zápasu…
To je skvělé! Toto očekávám od všech hráčů, kteří nejsou aktuálně v týmu. Neočekával jsem nic jiného, takže je skvělé toto slyšet.

zda jej frustruje, že se toho kolem Mesuta tolik povídá…
Ne. Myslím, že je to součást situace, ve které se nacházíme. Když máte velké hráče v takové pozici, je normální, že lidé chtějí vědět a fanoušci chtějí informace a vy se musíte na tyto otázky ptát. Takže to beru přirozeně, snažím se odpovídat upřímně a jasně a dát vám informace, které jsou z klubu dostupné.

/arsenal.com/