Arteta po zápase s Villou

O jeho emocích po zápase…
Dnes to bylo jako na horské dráze, hlavně na konci velice emocionální. Myslím, že jsme prokázali velkou odolnost, charakter a kvalitu. V kontextu toho, jak jsme hráli proti City a ze zápasu si nic neodnesli, to dnes byl těžký zápas. Pak přijedete sem, méně než 72 hodin po zápase s City, a v páté minutě prohráváte 1:0. Pak jsme museli hrát celých 90 minut, obzvlášť v prvním poločase jsme měli některé slabší momenty. Individuálně jsme nebyli na patřičné úrovni, nedělali jsme základní věci dobře. V poločase jsme si řekli, že musíme zlepšit individuální výkony, musíme se podívat sobě navzájem do očí a, pokud chceme v zápase vyhrát, výrazně se zlepšit. Jednu nebo dvě věci jsme změnili a podali velice dobrý výkon, řekl bych, že jsme měli rozhodnout daleko dřív, než se nakonec stalo.

O tom jestli tým získal zpět sebedůvěru…
Myslím, že je zpátky, dokonce si více věří. Musíte výkony přetavit ve výsledky. Proti Brentfordu jsme nevyhráli kvůli chybnému rozhodnutí rozhodčího. Proti City jsme si zasloužili získat víc, ale realitou je, že ve fotbale se zápas rozhoduje ve vápně. Stále je tu spousta věcí, které musíme zlepšit, musíme si je přiznat a zapracovat na nich, protože si takové velké rozdíly nemůžeme dovolit. Není potřeba si v každém zápase vytvářet tolik příležitostí jako děláme v každém zápase, abychom vyhráli. Musíme se naučit proměňovat šance a vyhrávat i zápasy ve kterých si tolik příležitostí nevytvoříme. Tak budeme mít šanci vyhrát ligu, v tom se musíme zlepšit.

O tom zda museli po přestávce zvýšit intenzitu…
Při prvním golu Olie Watkinse jsme ztratili míč, přišla jedna přihrávka, Watkins se dostal do volného prostoru za obranou a skvěle zakončil. U druhého gólu byl Bukayo drobně zraněný, bylo to z rohu a nebyli jsme na něj připraveni jak jsme měli být. Ve druhém poločase to bylo něco úplně jiného.

O výkonu Jorginha…
O tom, jak umí zakončovat z dálky jsem ani nevěděl. Je skvělé, že se mu to povedlo. Jeho největší kvalitou je, že všechny kolem něj dělá lepšími, lepšími než skutečně jsou. Na kluky už má obrovský vliv, i na ostatní personál a snad si to brzy uvědomí i fanoušci a dají mu podporu jakou potřebuje. Myslím, že byl dnes skvělý.

O tom, jak je na tom Saka…
Je ok… Opět byl okopáván, ale na to si musí zvyknout, že to nebude každý týden, ale každé tři dny. Někdy i v tréninku. To je jeho hra a týmy nejsou hloupé a snaží se ho zastavit. Musíme jej chránit.

O tom jestli Saka potřebuje více chránit…
Pobavíme se o tom. Znovu se podíváme na video a pokud to bude třeba, učiníme potřebné kroky.

O tom jestli to byl comeback šampionů…
Někdy prostě musíte… Budou zápasy, kdy vyhrajeme v 94. nebo 96. minutě. Budete muset skórovat ze standardních situací, dokonce budete muset skórovat při hře v 10. Je to o tom vyhrát bez ohledu na okolnosti. Mluvíme o tom, a dnes, dnes jsme měli velice obtížný kontext, zvlášť po 5. minutě. Tým prokázal veliké mentální kvality, které potřebujete, abyste byl, tam kde jsme. Jsem za to velice rád.

O tom, jestli to byla reakce jakou od Martinelliho chtěl…
Nebylo to, že bych s ním nebyl spokojený, ale hrál každou minutu. Máme tři 21leté hráče v ofenzivní trojici, to je výjimečné. Leo hrál opravdu dobře a potřebovali jsme nějaké oživení. V posledních 20-25 minutách zápasu jsem měl trošku obavy, zda to po náročném zápase s City fyzicky zvládneme, potřebovali jsme dodat energii a myslím, že nám ji Martinelli dodal.

Zdroj: /arsenal.com/