Arteta po zápase s Vlky. Takové chyby se v PL trestají, přesto jsme odvedli skvělý výkon.

Vítězstvím 2-1 nad Vlky jsme zaznamenali naše již 10. ligové vítězství a 6. domácí vítězství v řadě v rámci všech soutěží. Po zápase se novináři ptali Mikela na stav Tomiyasa, výkonu Odegaarda nebo záběru Martinelliho.

o nervózním konci zápasu…
Mohu hráče pochválit za to, jakým stylem hráli, jak bojovali, byli excelentní, hráli jsme proti opravdu dobrému týmu. Vytvořili jsme si toho opravdu spoustu a soupeři téměř nic neumožnili, konečné skóre mohlo být úplně jiné. V určitých momentech jsme měli smůlu, myslím, že dvakrát nebo třikrát jsme trefili tyčku a v závěru jsme udělali chybu blízko naší brány, za což budete v PL vždy potrestaní, pak bylo zase o co hrát, ale celkově jsem opravdu velmi spokojený s výkonem týmu.

o tom, co si mezi sebou řekli s Ricem…
Nic, jen jsem jej chválil za jeho výkon, že jsem tak šťastný. Není se třeba ničeho obávat.

o tom, že Trossard hrál dnes nalevo trochu v jiné pozici…
Nádhera, že jej máme, může hrát jako devítka, jako ofenzivní záložník, křídlo. Je tak inteligentní a jeho pracovní nasazení je úchvatné. Mohli jste vidět jak nahání soupeře, jak presuje a na malém prostoru dokáže najít i ty nejmenší volná místa. Jsem za něj opravdu rád.

o střídání Tomiyasa…
Nevím, něco cítil. Nevím, zda to byla únava, takže jsme se jej radši rozhodli rovnou stáhnout ze hřiště. Nechtěli jsme nic riskovat. Uvidíme, jak na tom je.

o vlivu Odegaarda na tým po jeho návratu po zranění…
Myslím, že odehrál dvě opravdu, ale opravdu dobrá utkání, je to konzistentní hráč. Dává týmu opravdu hodně, obzvláště proti takovýmto týmům. Nechtěli bránit příliš blízko jejich pokutovému území a dnes byl myslím opravdu skvělý.

o celkovém výkonu Zinchenka v dnešním zápase…
Musíte jej milovat, za to jaký je, stejně tak i každého dalšího hráče. Má své silné a slabé stránky a Alex má těch silných spoustu, mnohem víc. Tohle se stává, může se to stát každému, musíme se z toho poučit protože v těchto oblastech se takhle prostě nehraje, obzvláště potom, co tomu předcházelo, v tom se zlepšíme.

o tvrdé práci Martinelliho…
Abych to shrnul, museli byste vidět i včerejší trénink protože tam dělal přesně to stejné a já to musel nahrát na video protože je to neuvěřitelné. Ta mentalita a chtíč, dva dny po zápase a den před dalším, včera jsem neměl žádné pochyby, že to dneska zvládneme.

o tom, proč nemá Martinelli více ‚kanadských bodů’…
V určitých momentech měl smůlu, dnes měl také dvě velké šance. Jeho příspěvek týmu je i tak nesmírný a jsem opravdu šťastný.

o progresu Tomiyasa v útočné fázi…
Ano, zaprvé nabízí v obraně neskutečnou jistotu, v útoku jsou určité oblasti, ve který se může zlepšit a vyvíjet, načasování náběhů, poziční hra, centry a akce, kdy může vytvořit prostor ostatním. Má ale neskutečnou vůli se to naučit, je to další hráč, který nás posouvá na jinou úroveň a ještě další v sobě skrývá.

o tom, jaké změny v této sezóně proběhly zápas od zápasu…
Změny a konzistence. Když hrajete každé tři dny, je velmi těžké dokázat to, co jsme tento týden zvládli, musíme si tuto úroveň udržet, máme jistotu, že když toto budeme konstantně předvádět, bude to pro nás opravdu pozitivní, tým se na to musí spolehnout. Zbytek se pak už dostaví.

o změně ve výstavbě hry oproti předchozím zápasům…
To vždy záleží na tom, co dělá soupeř. Když něco udělají, my něco zkusíme, když udělají něco jiného, taky změníme přístup. Záleží na tom, jak soupeř brání.

o frustraci obránců po obdržené brance…
Mohli jste vidět, jak ve středu slavil Gabi obranný zákrok a udrženou nulu, dokážete si pak představit, že nejsou za to zrovna šťastní. Dnes jsme mohli udržet nulu a nepovedlo se nám to a je dobré, že tým tohle nechce dopustit a chce ještě víc.

/arsenal.com, twitter.com/