Arteta před Curychem

Mikel Arteta na tiskovce před dnešním zápasem diskutoval stav týmu, rotaci, Mistrovství světa nebo Pabla Marího. Níže naleznete přepis tiskové konference.

O kondici Saky, Elnenyho a Zinchenka:

Podle předpokladů se jejich stav liší. Mo měl dlouhodobé zranění, ale už je v pořádku a trénoval s námi jeden nebo dva týdny. Alex se vrátil nedávno a má za sebou dva tréninky. Bukayo vynechal jeden nebo dva tréninky a je v pořádku.

Mohl by Saka proti Curychu nastoupit?

Ano.

Dostává Saka od rozhodčích dostatečnou ochranu?

Jsem si jistý, že se rozhodčí podívali na všechny incidenty a množství faulů spáchaných na naše útočníky. Je na nich, aby zvládli tyto situaci nejlépe jak dokážou.

Jestli bude na tuto situaci upozorňovat Premier League:

Tady ne. Cokoliv udělám, musím to řešit s nimi.

O trpělivosti Reisse Nelsona a Kierana Tierney:

Myslím, že to hodně vypovídá o nich samotných a o jejich roli v týmu. To se mění každý týden. Mluvíte o dvou hráčích, kteří v minulosti hráli pravidelně a někdo jiný zase seděl na lavičce. Neznamená to, že se nesnaží prorazit do prvního týmu, právě naopak. Opravdu se naplno snaží, aby hráli. Nakonec však musíte učinit rozhodnutí a oni byli opravdu uctiví a projevili respekt. To ostatně očekávám od všech hráčů a to i od těch na hřišti.

O tom jestli musí Gabriel Jesus přizpůsobit svou hru:

Pokud přihraje na tři góly, tak si to rozhodně nemyslím. Byl bych velmi rád, kdyby se mu to povedlo v každém zápase.

O spekulacích, že má Barcelona zájem o Artetu:
Můžu jen říct, že jsem extrémně šťastný a pyšný tam, kde jsem. Barcelona je v současnosti na velmi dobré cestě. Myslím, že mají fenomenálního kouče, který je absolutní klubovou legendou a oživil celé místo. Musí to respektovat.

O Pablo Marím:

Především je na opravdu dobrém místě a víme, jak Pablo reaguje na podněty. Byl velmi pozitivní ohledně všeho co se stalo, ale samozřejmě existují obavy, když mluvíte o věcech, které se staly fotbalistům a jejich ženám a rodinám po celé Evropě. Myslím si, že musíme hlasitě upozornit na tuto situaci a něco s tím udělat, protože takhle žít nechceme. Potřebujeme se cítit bezpečně a každý z nás si zaslouží cítit se v bezpečí. Musíme s tím něco udělat.

O tom jestli cítí zodpovědnost za ochranu hráčů před MS:

Každý den se cítím zodpovědný za jejich ochranu, vedení a jak z nich dostat to nejlepší. Ale hrají momentálně pro Arsenal a na to se musí soustředit. Poté, když hrají pro Anglii nebo pro své národní týmy, ať se soustředí na MS.

O tom jestli hráči už na MS myslí:

Ne a nechci to u hráčů vidět.

O tom jestli ve čtvrtek večer postaví silný tým:

Nepřistupuji k zápasům tak, že po půl hodině nebo 45 minutách získáme výsledek, který chceme, ale rozhodně nasadím tým schopný zvítězit. Minulý týden jsme promrhali v Nizozemsku šanci a ve čtvrtek máme šanci naplnit náš cíl.

O tom jestli by chtěl během MS odehrát přátelské zápasy:

Ano, určitě nějaké přáteláky odehrajeme. Právě je domlouváme. Musíme, protože v klubu zůstane 10 až 12 hráčů a potřebuji zátěž.

O tom jestli přípravy během MS bude klíčové:

Ano, můžou být. Ale to co se stane na MS s našimi hráči nemáme pod kontrolou. Se zbývajícími hráči budeme pracovat jako při běžné předsezonní přípravě.

O střídání Saky v zápase s Forrestem:

Konverzace byla o tom jestli může nebo nemůže pokračovat. Mezi tím ho nemůžeme nechat hrát dalších pět, šest nebo sedm minut. Pokud jsi na hřišti, sedni si na trávu a vystřídej.

O tom, že se Bukayo snažil hrát dál:

Rozhodně, ale museli jsem se rozhodnout a nemohli jsme zdržovat celou situaci, protože každou minutu, kterou hráč není 100% fit ubližuje celému týmu a my se musíme rozhodovat rychle.

O tom, že chtěl Bukayo hrát dál i přes MS na horizontu:

Používáme naše mozky a selský rozum, ale zjevně nebyl v pohodě. Rozhodli jsme se ho vystřídat a teď se cítí dobře. Každého individuálně posuzujeme.

O rotaci před nedělním zápasem s Chelsea:

Je to výzva, ale v posledních pěti, šesti týdnech jsme se snažili rovnoměrně rozložit zátěž mezi hráči, protože jsme hráli každé tři dny a zvládli jsme to. Viděli jste, že jsme se snažili určité hráče příliš mnoho nezatěžovat a budeme se snažit dál, aby byli co nejvíc svěží a v dobrém rytmu na další zápasy.

O tom jestli je Arsenal v nevýhodě, když má o den méně odpočinku než Chelsea:

Víme o tom, ale nic s tím nenaděláme. Musíme se s tím srovnat.

O tom jestli bude sledovat MS:

Budeme pryč z Londýna během přípravy, ale budeme podporovat hráče společně.

O tom jestli návrat Elnenyho do sestavy znamená, že se Sambi Lokonga posune víc do útoku:

Ta situace, kterou popisujete nastala tehdy, když byl Mo i Thomas zranění a Sambil byl jediný nejvíce vhodný pro danou roli. Teď když je Mo zpátky, máme další pozici otevřenou.

/Arsenal.com/